روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 خرداد 1398  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 62601
0
0
دست‌های والیبال در حوالیِ آسمان
سعید شمس: «ایران 3، کانادا صفر» این نتیجه تیم ‌ملی ایران را بدون رقیب صدرنشین لیگ ملت‌ها کرد تا همه به این باور برسند که تیمی که یکی‌دوسالی بود که روزگار افت را تجربه می‌کرد‌، بار دیگر برای درخشش دورخیز کرده است،‌ حتی بهتر از سال‌هایی که درخشش‌شان اتفاقی عجیب بود.
شاگردان ایگور کولاکوویچ حالا با 7 بازی و 19 امتیاز در حالی صدرنشین لیگ ملت‌ها هستند که در 5 دیدار آتی هم به عنوان میزبان بازی خواهند کرد. (2 بازی در ارومیه و 3 بازی در اردبیل) تا بتوان این‌طور گفت که ایران بنا ندارد نتیجه‌گیری‌اش مقطعی باشد و بلندقامتان ایرانی قصد دارند واقعا به عنوان تیمی در تراز قهرمانی شناخته شوند تا به عنوان یک مدعی خودنمایی کنند، نه پدیده.
نکته جالب و ملموس، چیزی نبود جز اینکه زنان ارومیه‌ای به عنوان تماشاگر توانستند پا به پای تماشاگران مرد در داخل سالن ملی‌پوشان را تشویق کنند. اتفاقی که در سال‌های 92 و 93 هم افتاده بود؛ اما در 5 سال گذشته سمبه مخالفان حضور زنان در ورزشگاه‌ها چربیده بود.
اما بازهم شاهد حضور پرشورشان بودیم تا این امید زیاد شود که «بالاخره ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای همیشه شکسته شود»
تکمله: دست‌های والیبالیست‌های ایران در حالی به حوالیِ آسمان رسیده است که در ورزش ایران، رشته‌ای تیمی را (به جز والیبال نشسته) نمی‌توان مثال زد که در سطح جهانی در جمع قدرت‌های جهانی خودی نشان داده باشند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه