روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 خرداد 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 62594
0
0
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد اعلام کرد
اجرای 5 پروژه سرمایه گذاری بالغ بر 12 میلیاردتومان.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد: 5 پروژه سرمایه گذاری در حوزه موقوفات از ابتدای سال انجام شده است که بالغ بر 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است، موقوفات سرمایه اهل بیت و پشتوانه کارهای فرهنگی است.
حجت الاسلام محمد صفرپور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد بیان کرد: بقاع متبرکه نماد اعتقاد به ولایت و امامت است و ائمه و امامزادگان از جمله اعتقادات و اصول مذهب ما است. رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد گفت: اولین قدم تقویت هیات امنا با رویکرد فرهنگی بود و حجت الاسلام فرازی نیا تولیت این مکان مقدس را برعهده دارد.
وی ایجاد تسهیلات برای زائران را اولویت بعدی برشمرد و افزود: توسعه و تملیک اراضی مجاور بقعه متبرکه در دستور کار است و تاکنون 408 میلیارد ریال در این خصوص هزینه شده است. حجت الاسلام صفرپور گفت: هفت خادم ثابت و 610 خادم افتخاری آقا و خانم به زائران امامزاده سید محمد(ع) خدمت می‌کنند. وی بیان کرد: طرح آرامش بهاری در قالب خیمه‌های معرفت، پاسخگویی و مشاوره، غرفه کودک در بقعه متبرکه برگزار شد. حجت الاسلام صفرپور گفت: 10 هزار نفر زائر که بخاطر ویژگی‌های سیاسی، اعتقادی و فرهنگی اکثرا پاکستانی بودند در ایام عید نوروز اطعام شدند و همزمان مبلغ همزبان، تبیین معارف داشت. وی یکی از سنت‌های دیرین بقعه متبرکه را سه شنبه‌های نون و ماستی عنوان کرد و گفت: عصرهای سه شنبه عده بسیاری از زائران نذری‌های خود را در به طور نان و ماست در بقعه بین زائران توزیع می‌کنند؛ به طوری که قدیمی تر‌ها این امامزاده را به عنوان امامزاده نان و ماستی می‌شناسند.
*موقوفات سرمایه اهل بیت و پشتوانه کارهای فرهنگی
حجت الاسلام صفرپور تاکید کرد: موقوفات باعث تقویت تشکل‌های فرهنگی است و تشکل‌های مردمی با رویکرد انقلابی، جوان و فعال را حمایت می‌کنیم. وی تعداد موقوفات ثبت شده در سال جدید را 7 وقف عنوان کرد و گفت: این موقوفات با نیت‌های توسعه حوزه علمیه، عزاداری امام حسین(ع) و ساخت مسجد وقف شده است. وی گفت: در ماه مبارک رمضان 35 هزار نفر به مبلغ 420 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات اطعام شدند و 550 بسته مواد غذایی به ارزش 80 میلیون تومان بین محرومین حاشیه شهر توزیع گردید. رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد یک و نیم میلیارد تومان درآمد موقوفات عبدالله رضوی در حوزه ناحیه یک مشهد بوده است که این مبلغ جهت تامین هزینه‌های درمان، نگهداری و آموزش ایتام در مدرسه عبدالله رضوی می‌شود.
صفرپور حمایت از مجموعه‌های فرهنگی برای برگزاری مراسم‌ها به مبلغ 65 میلیون تومان، توزیع 1000 جلد مصحف شریف بین مساجد را از دیگر مصارف موقوفات مرتبط عنوان کرد. وی گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های اوقاف ناحیه یک سند دار کردن موقوفات و بروز رسانی آن است که در سه ماهه اول امسال 400 سند بروز رسانی شده است.
رئیس اداره اوقاف ناحیه یک مشهد خبر داد: 5 پروژه سرمایه گذاری در حوزه موقوفات از ابتدای سال انجام شده است که بالغ بر 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.
وی ادامه داد: پروژه‌های مراد علی، دهباشیان، شعرباف و ثابتی مسکونی هستند و پروژه پیمان 3 تجاری و اقامتی است.
حجت الاسلام صفر پور با بیان اینکه 5 طرح ویژه حاشیه شهر مشهد می‌باشد و ادامه داد: طرح حیات وحی، ویژه حمایت از مجموعه‌های قرآنی تربیت محور، طرح صوت داوودی ویژه ائمه جماعات مساجد، طرح رویش ویژه حمایت از تشکل‌های هیئتی تربیت محور، طرح مهر تحصیلی ویژه دانش آموزان و طرح مهر تندرستی ویژه بیماران نیازمند است که بصورت ویژه برای مردم حاشیه شهر برگزار می‌گردد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه