روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
02 اسفند 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 6195
0
0
صداو سیما اطلاعیه‌های مجعول انتخاباتی پخش می کند
رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این که هرگونه اطلاعیه رسمی مرتبط با انتخابات از طریق این ستاد انجام می‌شود گفت که اطلاعیه‌های رسمی ستاد انتخابات کشور با امضای وی یا دبیر ستاد از طریق شبکه‌های سراسری صدا و سیما قابلیت پخش دارند.
به گزارش ایسنا محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور طی اطلاعیه‌ای از صدا و سیما درخواست کرد که اطلاعیه‌های رسمی ستاد انتخابات کشور با امضای وی یا دبیر ستاد انتخابات کشور از طریق شبکه‌های سراسری صدا و سیما پخش شوند.
وی همچنین تاکید کرد:‌اطلاعیه‌های ستاد انتخابات استان‌ها صرفا با امضای استاندار، یا رئیس ستاد انتخابات استان رسمیت داشته و قابل پخش در شبکه‌های استان می‌باشد و پخش اطلاعیه‌های استانی از شبکه سراسری فاقد جایگاه قانونی است.
وی همچنین اظهار کرد:‌در روزهای اخیر اطلاعیه‌هایی به نام ستاد انتخابات کشور از شبکه‌های مختلف سراسری صدا و سیما با مضامین ممنوعیت استفاده از عکس و تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری در عکس‌ها و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پخش شده که ستاد انتخابات کشور هیچ نقشی در تهیه و صدور اطلاعیه با فحوای پیش گفته را نداشته و انتساب چنین اطلاعیه‌هایی به ستاد انتخابات کشور فاقد وجاهت قانونی است.
ائتلاف اصولگرایان
در مشهد و قم لیست ندارد
یک عضو شورای مرکزی ائتلاف سراسری اصولگرایان اعلام کرد که این شورا در حوزه انتخابیه مشهد و قم لیستی را تائید نکرده است. اسدالله بادامچیان در گفت‌و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه شورای ائتلاف سراسری اصولگرایان در استان خراسان رضوی در حوزه انتخابیه مشهد و همچنین قم لیستی را منتشر نکرده است، اظهار کرد: طبق نظری که در کارگروه شورای ائتلاف داشتیم برنامه ما این بود تا درباره مشهد اظهارنظر نکنیم.
وی ادامه داد: مبنای ائتلاف بزرگ اصولگرایان این بود که هر جا اصولگرایان به تفاهم و وحدت رسیدند ما از آنان حمایت کنیم، هر جا به اختلاف نظر برخوردند این اختلاف را حل کنیم و اگر حل نشد موضوع را مسکوت بگذاریم. در حال حاضر نیز چون در مشهد دو فهرست وجود دارد و اختلاف همچنان پابرجاست شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در این باره دخالتی نمی‌کند.این عضو شورای مرکزی ائتلاف سراسری اصولگرایان خاطرنشان کرد: کلیه فهرست‌هایی که دراین باره از سوی شورای ائتلاف اصولگرایان منتشر می‌شود تکذیب می‌شود، در خراسان شمالی، قم و شیراز هم وضعیت همین گونه است، هر فهرستی در این حوزه‌ها از سوی شورای ائتلاف بزرگ اصولگرایان داده شود مورد پذیرش نیست؛ علت آن هم این است که ما به هیچ تصمیمی در این حوزه‌ها نرسیدیم چون در آنجا اختلاف وجود دارد.
محجوب در
گردهمایی کارگران و آینده اقتصاد
رونق اقتصادی کشور به انتخابات اسفند گره خورده است
دبیر کل خانه ‌کارگر گفت: ما باید در هر شرایطی نظرات انتقادی خود را نسبت به معیشت کارگران به گوش مسئولان برسانیم. به گزارش ایلنا، «علیرضا محجوب» در گردهمایی کارگران و آینده اقتصاد ضمن تشکر از کارگران برای حضور در این مراسم با اشاره به اینکه خانه کارگر تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کرده است، گفت: ما افرادی را برای حضور در مجلس از جامعه کارگری به شما معرفی کرده‌ایم. نماینده مجلس نهم با بیان اینکه مردم باید به لیست‌های انتخاباتی توجه نشان دهند و کاندیدای اصلح را با دقت انتخاب کنند، گفت: بدانید که رای گیری روز ۷ اسفند، برای جامعه کارگری در بسیاری امور سرنوشت‌ساز است و رونق اقتصادی به آن گره خورده است. دبیرکل خانه کارگر افزود: هیچ زمانی از دفاع از حقوق کارگران کوتاه نمی‌آییم ما باید در هر شرایطی نظرات انتقادی خود را نسبت به معیشت کارگران به گوش مسئولان برسانیم. او با تاکید بر نقش کارگران در تولید داخلی خواستار توجه بیشتر دولت به وضعیت کارگران شد. دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: صدای کارگر باید بلند در گوش‌ها زمزمه شود برای همین حرف‌هایتان را راحت بزنید و صدایتان را آزاد کنید و با اراده در انتخابات شرکت کنید تا نمایندگان شما بتوانند با اراده از حقوق شما دفاع کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه