روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 اردیبهشت 1398  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 61756
0
0
انتشار کتاب خاطرات کامرون یک ماه قبل از برگزیت
 به گفته انتشارات هارپرکالینز خاطرات نخست وزیر سابق 19 سپتامبر سال جاری وارد بازار کتاب انگلیس می‌شود. این تاریخ 10 روز قبل از کنفرانس سالانه حزب محافظه‌کار و یک ماه قبل از برگزیت است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، کتاب خاطرات دیوید کامرون نخست وزیر سابق بریتانیا که توسط خودش نوشته شده است با عنوان «برای ثبت» قرار است تابستان امسال در ماه سپتامبر از سوی انتشارات هارپرکالینز وارد بازار شود. کالینز گفته است بخشی از درآمد این کتاب به امور خیریه اختصاص خواهد یافت.
به گفته انتشارات هارپرکالینز خاطرات نخست وزیر سابق 19 سپتامبر سال جاری وارد بازار کتاب انگلیس می‌شود. این تاریخ 10 روز قبل از کنفرانس سالانه حزب محافظه‌کار و یک ماه قبل از برگزیت است. کتاب 24 سپتامبر توسط هارپرکالینز آمریکا وارد بازار کتاب این کشور خواهد شد.
مسئولان انتشارات هارپرکالینز می‌گویند کتاب در فرمت‌های مختلف چاپی منتشر خواهد شد و علاوه بر آن نسخه‌های الکترونیک و صوتی کتاب نیز به طور همزمان در بازار بریتانیا و آمریکا توزیع می‌شود.
بخش عمده‌ای از سهم درآمد دیوید کامرون به موسسات خیریه فعال در امور کودکان معلول، بیماران آلزایمری و نیروهای بازنشسته ارتش اختصاص خواهد یافت.
کامرون در این کتاب درباره سیاست‌های دولتش برای رشد و توسعه اقتصادی بریتانیا و اصلاحات در زمینه آموزش و رفاه را توضیح داده است. در کتاب خاطرات نخست وزیر سابق درباره تحولات جهان مثل بهار عربی، ظهور داعش، حمله به اوکراین، جنگ لیبی، عراق و سوریه نیز شرح داده شده است.
ماه گذشته انتشارات هارپرکالینز تاریخ انتشار کتاب را در پاییز اعلام کرده بود.
گفته می‌شود دیوید کامرون کتاب زندگینامه‌اش را 800 هزار پوند به انتشارات کالینز فروخته و قول داده است که هنگام نوشتن صداقت داشته باشد. قرارداد این کتاب کمی پس از آن که کامرون از رقابت با ترزا می کنار رفت بسته شد.
کامرون قبلاً به صورت ضمنی به ترزا می قول داده بود که کتاب خاطراتش پس از مشخص شدن تکلیف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد ولی حالا ظاهراً یک ماه قبل از تاریخ اعلام شده وارد بازار کتاب می‌شود.
«پیرمرد و دریا» کُپی اثری از نویسنده کوبایی است
تحقیقی جدید اثبات کرده است که ارنست همینگوی، نویسنده آمریکایی آثاری چون «وداع با اسلحه»، «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند»، و «پیرمرد و دریا» در نگارش اثر محبوب و شناخته‌شده‌‌یِ «پیرمرد و دریا» تحت تاثیر نویسنده‌ای کوبایی بوده است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، تحقیقی جدید نشان می‌دهد موضوع و سبک نگارش آثار ارنست همینگوی از نویسنده کم‌شناخته‌شده کوبایی به نام انریکه سِرپا تاثیر پذیرفته است. آثاری که مهم‌ترینشان در دهه 1940 و 1950 میلادی و هنگام سکونت نویسنده آمریکایی در کوبا نوشته شده است.
 پروفسور آندرو فِلدمان، استاد دانشگاه آمریکایی می‌گوید ارتباط نزدیکی بین داستان‌های سِرپا و آخرین آثار همینگوی از جمله «پیرمرد و دریا» و «داشتن و نداشتن» وجود دارد. البته از این شباهت نباید برداشت «سرقت ادبی» شود اما شباهت بین سبک و موضوع غیرقابل‌انکار است.
فِلدمان می‌گوید: «داستانِ «نیزه ماهی» نوشته سِرپا اولین بار در سال 1936 منتشر شد و درباره پیرمردی ماهیگیر و پسرک جوانی است. در این داستان پیرمرد در کشمکشی توسط نیزه ماهی کشته می‌شود. داستانی که شباهت زیادی به «پیرمرد و دریا»، که در سال 1952 منتشر شد، دارد.
دیگر رمان سِرپا تحت عنوان «قاچاق» داستان قاچاق عرق نیشکر است و کتاب «داشتن و نداشتن» نیز داستان گروهی از قاچاقچیان است.
اگرچه «قاچاق» در سال 1938 در هاوانا منتشر شد و کتاب همینگوی یک سال پیش از سال 1938 به بازار کتاب آمد اما فِلدمان شواهد محکمی دارد که نشان می‌دهد ارنست همینگوی دست‌نوشته کتاب «قاچاق» را پیش از اولین دیدار سِرپا در سال 1934 خوانده بود.
فِلدمان همچنین اعلام کرد در نامه‌های منتشرنشده مارتا گِل‌هورن، نویسنده و همسر نویسنده‌یِ «وداع با اسلحه» حرفی از سِرپا به میان آمده است. در این نامه همینگوی از گِل‌هورن می‌خواهد با ویراستارش صحبت کند تا آثار سِرپا به انگلیسی هم منتشر شود و نویسنده کوبایی را یک «شگفتی» خواند.
تحقیق فِلدمان قرار است به زودی در کتابی تحت عنوان «اِرنستو: داستان ناگفته همینگوی در کوبای انقلابی» در ماه جاری منتشر شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه