روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 اردیبهشت 1398  |  سیاست  |  کد خبر: 61141
0
0
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:
اعتماد جامعه به اصلاح‌طلبان کم شده است
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مشکلات اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات از جمله کاهش اعتماد مردم به این جریان، گفت: هنوز اصلاح‌طلبان به نظر واحدی برای چگونگی ورود به انتخابات نرسیده‌اند.
جلال جلالی‌زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره علت فعالیت کم اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: پس از مجلس ششم، برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات محدودیت ایجاد شده است و به دلیل ردصلاحیت آنها توسط شورای نگهبان، اصلاح‌طلبان نتوانسته‌اند حضور شایسته‌ای در انتخابات داشته باشند در حالیکه که رقیب، معمولاً با این محدودیت مواجه نیست. شاید این عامل موجب شده است که اصلاح‌طلبان هنوز به صورت جدی وارد انتخابات نشوند.
وی ادامه داد: برخی در جریان اصلاحات معتقدند که اصلاح‌طلبان مردم را برای حضور در انتخابات تشویق می‌کنند، اما شورای نگهبان افراد اصلی جریان اصلاحات را ردصلاحیت می‌کند بنابراین فایده‌ای ندارد که جریان اصلاحات هزینه زیادی در انتخابات داده و مردم را پای صندوق‌های رای بکشانند، اما با تایید صلاحیت نیروهای ضعیف یا ناشناخته آنها، وارد انتخابات شوند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین بیان کرد: البته هنوز اصلاح‌طلبان به نظر واحدی برای چگونگی ورود به انتخابات نرسیده اند و نظرات مختلفی در میان جریان اصلاحات وجود دارد.
جلالی‌زاده با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات اصلاح‌طلبان، کاهش اعتماد مردم به آنهاست، خاطرنشان کرد: در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری، جریان اصلاحات مردم را تشویق کرد که با حضور در انتخابات به روحانی رای دهند اما برآورده نشدن شعارهای اصلاح‌طلبی موجب دلسردی و بی اعتمادی مردم نسبت به اصلاح‌طلبان شده است. در واقع اصلاح‌طلبان مردم را پای صندوق رای آوردند اما بهره آن را دیگران بردند.
وی در پایان گفت: به دلیل این مشکلات، اصلاح‌طلبان هنوز وارد انتخابات نشده‌اند البته هنوز نظر واحد و جامعی در جریان اصلاحات نسبت به انتخابات شکل نگرفته است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه