روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 فروردین 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 60587
0
0
سیزدهمین نمایشگاه هنرجویان تارا بهبهانی برگزار می‌شود
«آینده روشن» برای کودکان محک
مجموعه‌ای شامل نقاشی‌های 69 هنرمند کودک و نوجوان 6 تا 16 سال با هدف حمایت از کودکان سرطانی، در موسسه محک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، «آینده روشن» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی - نقاش و مدرس دانشگاه - است که در قالب 69 تابلوی نقاشی نمایش داده می‌شود و این هنرمندان کودک و نوجوان با قلم مو و رنگ رفته اند سراغ ترسیم آینده ای روشن برای دوستان هم سن و سالشان که مبتلا به سرطاناند.
تارا بهبهانی مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه «آینده روشن» گفت: مفهوم آینده با هر فرهنگ و فلسفه‌ای تغییر می کند. آینده از نظر بعضی دنیایی دور است و مبهم و برای بعضی دست یافتنی و پیش چشم. آینده برای کودکان همیشه دنیایی مثبت است. دنیایی روشن و سرشار از خواسته ها و آرزوها. کودک با تفکر به آینده امید را می آموزد و امید سرمنشاء بسیاری از موفقیت‌هاست.
در سیزدهمین نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان، بچه‌ها آینده را به تصویر کشیده اند و روشنی و امید در آثارشان موج میزند.
آنها در لحظه لحظه خلق آثارشان از صمیم قلب آرزو می کنند که آینده برای همه دلچسب و گوارا باشد. آنها تحمل غم و درد و رنج را ندارند. ذهنیت آنها از کودکان مبتلا به سرطان تصور دوری ست که این نمایشگاه بهانه ای می‌شود که واقعیت ها را بهتر بشناسند و دست دوستی و همراهی برای همسالان خود دراز کنند.
او ادامه داد: در این سیزده سال با بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان در زمینه نقاشی و پرورش خلاقیت کار کردم و نتیجه هر سال با نیت کمک به کودکان مبتلا به سرطان در محک به معرض دید تماشاچیان قرار داده شده و هدف همیاری و همدلی و ایجاد حس مسولیت پذیری برابینسل های امروز و فردا از اهداف من در این سالها بوده است. رمز موفقیت بسیاری از بزرگان در تاریخ زندگی بشر شناخت همین واقعیت‌ها و درک مسئولیت و همدلی با هم نوعان خویش بوده است. امیدواریم این نمایشگاع بارقه‌ای باشد برای ایجاد شور و امید نقاشان کوچک و پراستعداد ما و از طرف دیگر کودکان مبتلا به سرطان.
براساس اعلام، عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.
تارا بهبهانی - نقاش و پژوهشگر هنر - 17 سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند .بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان را در این سالها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.
این نمایشگاه دو روزه ساعت ۱۶ پنجشنبه 29 فروردین 1398 افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند روزهای 29 و 30 فروردین از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای دیدن این آثار به آدرس میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه‌راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک مراجعه کنند.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه