روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 فروردین 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 60386
0
0
توسط نیروهای اصفهانی صورت گرفت
شروع استحکام بخشی و ایجاد سیل بند در مناطق اهواز
اصفهان- مجید مرادیان- همدلی| ستاد معین استان اصفهان با حضور معاون امور عمرانی استانداری و شهردار اصفهان به منظور کمک به سیل زدگان در فرمانداری اهواز مستقر شد و کار خود را آغاز کرد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، دکتر نوروزی، شهردار اصفهان که به منظور مدیریت بهتر تیم امدادی اعزامی شهرداری اصفهان به استان خوزستان، دوشنبه 19 فروردین ماه، به این استان سفر کرده است، در این خصوص گفت: شب گذشته ماشین آلات و تجهیزات و گروه امدادی شهرداری اصفهان در کنار دیگر نیروهای استان به استان خوزستان اعزام شده و نیروهای اصفهانی از ساعاتی پیش عملیات استحکام بخشی مناطق پرخطر اهواز را آغاز کرده اند.
وی اظهار داشت: بلافاصله پس از ورود به اهواز، جلسه ستاد بحران پیرامون اقدامات لازم برای امدادرسانی با حضور فرماندار و شهردار اهواز و معاون عمرانی استاندار اصفهان در محل فرمانداری این شهر تشکیل شد. در این جلسه تقسیم کار بین نیروها صورت گرفت و قرار شد نیروهای مستقر شده از اصفهان در مناطق 3 و 5 شهر اهواز عملیات امدادرسانی را آغاز کنند.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه حدود 50 دستگاه و تجهیزات امدادی از سوی استان اصفهان برای عملیات امدادرسانی اعزام شده است، افزود: این دستگاه ها شامل 35 کمپرسی، 9 لودر، پنج بیل مکانیکی، یک دستگاه بولدوزر، 13 دستگاه تریلی کمرشکن و کفی است. شهرداری اصفهان نیز پنج دستگاه کامیون کمپرسی، یک دستگاه بیل مکانیکی و یک‌دستگاه لودر را به همراه گروه امدادی به سمت شهر اهواز اعزام کرده است.
وی اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی اصفهان در اهواز ملزم به استحکام بخشی و ایجاد سیل بند در مناطق پرخطر و تحت خطر آبگرفتگی شده اند و تا هر زمان که لازم باشد در این بخش ها اقدام به امدادرسانی خواهند کرد. همچنین بازدیدهایی از مناطق روستایی اهواز صورت می گیرد و در صورت نیاز از غواصان سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان برای امدادرسانی به روستاها استفاده خواهیم کرد.
شهردار اصفهان با اشاره به تصویب کمک سه میلیارد ریالی شورای شهر اصفهان به سیل زدگان در جلسه روز گذشته شورا اعلام کرد: در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، طرحی دو فوریتی به تصویب رسید که به موجب آن، شهرداری اصفهان می‌تواند کمکی ۳۰۰ میلیون تومانی به مناطق سیل‌زده ارسال کند. همچنین محموله های غذایی و بهداشتی از بازارهای روز کوثر شهرداری اصفهان به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در حال ارسال است و این کمک ها ادامه خواهد داشت که امیدواریم با مجموع این کمک ها از سوی استان اصفهان و دیگر استان ها، بتوان بحران پیش رو را به خوبی مدیریت کرد.
گفتنی است مسئولیت امدادرسانی برای جلوگیری و مهار سیلاب در شهر اهواز به اصفهان واگذار شده و نیروهای اعزامی از استان در حال فعالیت برای پیشگیری از سیلاب در این شهر هستند.
ستاد معین استانداری اصفهان مستقر در اهواز در اولین گام اقدام به استحکام بخشی دیواره رودخانه کارون در مناطق سه و پنج شهر این شهر کرده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه