روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
29 بهمن 1394  |  حوادث  |  کد خبر: 6011
0
0
مراسم جشن کودکان نان آور بندرعباس برگزار شد
جشن کودکان نان آور بندرعباس توسط موسسه خیریه خانه آرزوها با حضور مشاور عالی استاندار هرمزگان برای کودکانی که در خیابان‌ها اقدام به دست فروشی می‌کنند، برگزار شد.
به گزارش ایسنا، مشاور عالی استاندار هرمزگان در این مراسم که در رستورانی به نام کافه کوخ متعلق به موسسه خیریه خانه آرزوها برگزارشد، اظهار داشت: ساماندهی کودکان بی‌سرپرست و ایجاد اشتغال برای آنها می‌بایست در دستور کار دستگاه‌های حمایتی و موسسات خیریه عام المنفعه قرار گیرد تا بتوانیم ضمن حل مشکل این عزیزان از تبعات اجتماعی آن نیز جلوگیری کنیم.
دکتر «مرتضی حقیری‌زاده» خاطرنشان کرد: برگزاری جشن کودکان نان آور در این رستوران گردشگری، اقدام خلاقانه ای از سوی موسسه خیریه خانه آرزوها است که می‌تواند الگوی فرهنگی مناسبی برای کسبه و بازاریان نیز باشد.
در ادامه نایب رییس موسسه خیریه خانه آرزوها، بها دادن و ایجاد زمینه ای برای ابراز وجود به کودکانی که اکثر آنها یتیم هستند و با سن کم به نوعی نان آور خانواده‌های خود هستند از اهداف برپایی این جشن عنوان کرد که با مناسبت جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.
محسن بختیار بیان کرد: برخی موضوع جمع آوری این کودکان را مطرح و از آنها با نام «کودکان خیابانی»یاد می‌کنند اما موسسه خیریه خانه آرزوها این کودکان را «کودکان نان آور» نام نهاده و به دنبال ساماندهی و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها است. وی اضافه کرد: آشپزی یکی از هنرهای کدبانوهای ایرانی است که با همین نگاه موسسه خیریه خانه آرزوها با مشارکت دو نفر از خیرین خود اقدام به راه اندازی یک رستوران با نام «کافه کوخ» کرده است و کلیه پرسنل این مجموعه از زنان مددجوی این موسسه می‌باشند.
وی راه اندازی تولیدی صنایع دستی خانه به خانه را از دیگر پروژه‌های این موسسه خیریه عنوان کرد و گفت: در این زمینه زنان و کودکان سرپرست خانوار، آموزش‌های لازم را گذرانده و سپس مواد اولیه تهیه و در اختیار آنها قرار داده می‌شود و اقلامی که ساخته شد با برپایی نمایشگاه خیریه صنایع دستی فروخته شده و درآمد آن به افراد شاغل در این بخش داده می‌شود.
به میزبانی ماهشهر و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد
گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت
گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز به میزبانی شهرستان ماهشهر برگزار شد. به گزارش ایلنا، در نشست سراسری مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین عیسی‌زاده رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ماهشهر در بخشی از اظهارات خود بر همکاری روابط عمومی و رسانه در دوران پسابرجام تاکید کرد. اما نکته قابل‌توجه این نشست، عدم حضور اصحاب رسانه بود. در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ماهشهر، بدون دعوت از اصحاب رسانه در این گردهمایی در بخشی از سخنان خود بر همکاری روابط عمومی و رسانه تاکید اما از اصحاب رسانه و صاحبان قلم شهرستان ماهشهر، در این نشست دعوت نشده بود. وی با تاکید بر همکاری رسانه و روابط عمومی‌ها اظهار داشت: ارتباط روابط عمومی‌ها با رسانه بدون شک می‌تواند اطلاع‌رسانی صحیح‌تر و دقیق‌تری را برای آگاهی بخشی به مخاطبان خود یعنی مردم ترسیم کند که با بکار گیری تمام توان و درایت خود می‌توانند یک کانال قابل‌اطمینان برای مردم باشند. لازم به ذکر است در این نشست که خبرنگار ایلنا به طور غیر رسمی حضور داشت، تنها از خبرنگار صداوسیما برای پوشش تلویزیونی دعوت
شده بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه