روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 60084
0
0
خطر تروریسم فرادینی برای جهان
طاهر اصغرپور ‪-‬ ترور ناجوانمردانه مسلمانان نمازگزار در مساجد نیوزلند بی‌شک یکی از دردناک‌ترین و غمبارترین حوادث تروریستی سال‌های اخیر است که روز جمعه رخ داد. این حادثه تلخ از چند منظر قابل تحلیل است؛
اولا دنیا به چشم خود دید که تروریسم پدیده‌ای فرادینی و بین‌المللی است که امنیت همه جوامع را به شدت تهدید‌ می‌کند.
ثانیا، بیشترین ترورهای رخ داده در دنیا، توسط طیف متعصب و تندرو طرفداران ایدئولوژی‌هایی صورت گرفته که خود را برتر از دیگران دانسته و تحمل دیگران و خصوصا مسلمانان را ندارند.
ثالثا این وضع اسفبار، یعنی مظلومیت مسلمانان میانه رو، که نمونه‌اش را روز جمعه شاهد بودیم، که هم متهم‌ می‌شوند و هم قربانی ترور، به همان اندازه که ناشی از تهاجمات تندروهای نژادپرست غرب است، ناشی از درک نادرست رهبران جهان اسلام نیز هست. چرا که آموزه‌های دین اسلام برای وحدت و حمایت از همدیگر را متاسفانه فراموش کرده‌اند. تصور بکنید اگر دول مسلمان نیز مثل اتحادیه اروپا، با همدیگر متحد‌ می‌شدند و به جای صرف میلیاردها دلار برای خرید تسلیحات از اروپا و آمریکا، دست دوستی به سوی هم دراز‌ می‌کردند، نژادپرستان دنیا جرئت تهدید مسلمانان را نمی‌داشتند، ولی متاسفانه درآمدهای هنگفت مدعیان جهان اسلام، در اثر سوء برداشت‌شان از تحولات دنیا، صرف گسترش کینه و تفرقه‌ می‌شود و همین امر، زمینه را برای گستاخی نژادپرستان و تروریست‌های افراطی فراهم‌ می‌کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه