روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 60079
0
0
ضرر هنگفت استودیوی محبوب فیلمسازان
استودیو «آناپورنا» امسال در مراسم اهدای جوایز آکادمی، صاحب دو جایزه اسکار شده اما ورایتی گزارش داد این کمپانی فصل بسیار سختی را از نظر مالی پشت سر گذاشته است. این استودیو در روز کریسمس، سه فیلم «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» به کارگردانی «بری جنکینز»، «ویرانگر» ساخته «کارین کوساما» و «معاون» تازه‌ترین اثر «آدام مک‌کی» را عرضه کرد، اما هیچ‌یک از این فیلم‌ها در گیشه سودآور نبودند.
منابع نزدیک به پروژه به ورایتی مدعی شدند فیلم «معاون» دست کم ۱۵ میلیون دلار به استودیو، زیان مالی وارد خواهد کرد. برخی دیگر معتقدند این خسارت حتی به ۲۰ میلیون دلار می‌رسد. «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» از زیانی معادل ۸ تا ۱۰ میلیون دلار به استودیو وارد کرده و فیلم «ویرانگر» هم ۷ میلیون دلار به «آناپورنا» ضرر زده است. عجیب آن‌که هر سه فیلم یاد شده با نقدهای مثبت منتقدین همراه شدند، به ویژه «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند». فیلم «جنکینز» در مراسم اهدای جوایز «ایندی اسپریت» جوایز مهم را به خانه برد و «رجینا کینگ» برنده اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد.
فیلم «معاون» نیز هشت نامزدی اسکار را به دست آورد که شامل سه نامزدی در بخش‌های بازیگری و بهترین فیلم بود. شکست این آثار در گیشه به‌رغم کسب افتخار در فصل اهدای جوایز، وجود مشکلاتی در بازاریابی فیلم را نشان می‌دهد. شاید ایده انتشار همزمان سه فیلم در روز کریسمس که مخاطبین، گزینه‌های زیادی برای انتخاب داشتند چندان منطقی نبود.
استودیو «آناپورنا» از زمانی که پخش آثارش را خود برعهده گرفت و تابستان سال ۲۰۱۷ فیلم «دیترویت» به کارگردانی «کاترین بیگلو» را عرضه کرد، با مشکلات مالی روبرو شد. ورایتی گزارش داد تنها فیلم سودآور استودیو در سال گذشته «ببخشید که مزاحم می‌شوم» به کارگردانی «بوتس رایلی» بوده است.
این استودیو سپتامبر گذشته فیلم وسترن «برادران سیسترز » به کارگردانی «ژاک اودیار» را هم روی پرده برد که فروش آن به سختی به 10 میلیون دلار رسید، در حالی که پروژه با بودجه‌ای ۳۸ میلیون دلاری تولید شد. یکی از دلایل شکست «معاون» نیز بودجه ۶۵ میلیون دلاری فیلم ذکر می‌شود. آناپورنا در سال‌های اخیر به عنوان استودیویی مطرح شد که بودجه لازم را برای فیلمسازان مولف تامین می‌کرد. به همین سبب، استودیو همواره از حمایت فیلمسازان و سینماروها برخوردار بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه