روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 اسفند 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 60042
0
0
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:
تلاش برخی نمایندگان برای تغییر قانون کار به نفع کارفرمایان
حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه قانونی که جامع و مانع نباشد جای نگرانی دارد، گفت: اگر قرار باشد در قانون منافع یک طرف دیده شود، زمینه استثمار را فراهم می‌کند و آن گاه برخورد با آن دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود.
به گزارش ایلنا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره طرح برخی صاحبان خیریه‌ها برای بی‌اثر کردن بخش‌هایی از قانون کار گفت: این طرح اعتقاد دارد قانون کار مانع اشتغالزایی است و طراحان آن معتقدند اگر دستمزد بین کارگر و کارفرما توافقی باشد، اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
حسین علی حاجی دلیگانی با انتقاد از طرح ایجاد اشتغال با پرداخت دستمزد 500 یا 300 هزار تومانی گفت: این درست است که امکان دارد با تعریف برخی طرح‌ها اشتغالزایی به وجود بیاید اما چنین طرحی زمینه سوءاستفاده از کارگران را فراهم می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه این قبیل طرح‌ها زمینه استثمار نیروی کار را فراهم می‌کنند، گفت: این طرح باید از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
نماینده شاهین شهر؛ توافق بین کارگر و کارفرما برای دریافت دستمزدی خارج از مصوبه شورای عالی کار را محتمل دانست و گفت: اکنون نیز در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی انجام کار توافقی است اما اگر قرار باشد این به قانون تبدیل شود که هر دستمزدی که کارفرما پیشنهاد کرد، کارگر به آن تن بدهد، باعث نگرانی در آینده است.
وی با تاکید بر اینکه قانونی که جامع و مانع نباشد جای نگرانی دارد، گفت: اگر قرار باشد در قانون منافع یک طرف دیده شود، زمینه استثمار را فراهم می‌کند و آن گاه برخورد با آن دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه