روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
29 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 5985
0
0
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی:
رهبری حمله به سفارت سعودی را به ضرر کشور و اسلام دانستند
همدلی-سیدحسین دهدشتی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی دیروز مجلس ضمن انتقاد از حمله به سفارت عربستان سعودی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود این کار را به ضرر کشور و اسلام دانستند. دهدشتی ادامه داد: جدیدا شنیده‌شده پس از بیانات مقام معظم رهبری در جمع متصدیان انتخابات عده‌ای با انتشار گزینشی سخنان ایشان در حمایت از جریانات مومن و حزب‌اللهی سعی دارند در شبکه‌های مجازی و جلسات حمله سفارت به عربستان را مورد تائید ایشان جلوه دهند. درحالی‌که مقام معظم رهبری در‌‌ همان سخنرانی این کار را به ضرر کشور و اسلام دانستند و فرمودند که جوانان انقلابی و حزب‌اللهی را متهم به تندروی نکنید و نفرمودند تندروی کنید. این نماینده مجلس یادآور شد:‌‌ همان زمان که به سفارت انگلیس حمله شد و رهبری آن را محکوم کردند تکلیف ولایت‌مداران با این‌گونه اقدامات و تندروی‌ها معلوم شد. در آن زمان ایشان فرمودند که من اجتماعات دانشجویی را تائید می‌کنم اما با تندروی در این اجتماعات مخالفم. کما اینکه رهبری در سال ۶۷ نیز در خطبه‌های نماز جمعه شهادت دادند حمله به سفارت‌ها قطعا و قطعا به ضرر اسلام و مسلمین و به ضرر جمهوری اسلامی است.
وی بابیان اینکه التزام عملی به منویات مقام معظم رهبری محک خوبی برای تشخیص سره از ناسره است تصریح کرد: آن‌ها با تندروی و اقدام نسنجیده خود فی‌الواقع خون شهدای منا و شهید شیخ نمر را پایمال کردند. آن‌ها خون شهدای ولایتمداری را پایمال کردند که در آن‌سوی مرز‌ها به جنگ با تکفیری‌های دست‌پرورده همین وهابی‌ها مشغول بودند.
دهدشتی با اشاره به تصویب سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان ادامه داد: در این سند خدمات فراموش شده کارکنان دولت که داوطلبانه در مناطق جنگی جنوب و غرب کشور در کنار رزمندگان به پشتیبانی جنگ همت گماردند احیا شده است، اما اکنون بیش از شش ماه از تصویب و ابلاغ آن توسط معاون رئیس جمهور می‌گذرد و مردم بی صبرانه منتظر توجه بیشتر توسط سرلشکر فیروزآبادی و هیات وزیران و عملی‌شدن آن هستند که دهه فجر ایام مبارکی برای شروع اجرایی شدن آن است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نزدیک 9 ماه است که وزیر نفت برای پاسخگویی به 24 سوال نمایندگان و برای مسائل پیش آمده در حوزه نفت و گاز به کمیسیون انرژی قدم رنجه نفرمودند.
وی افزود: اگر ایشان هم مثل رئیس دولت قبل اعتقاد دارند مجلس در راس امور نیست و نیازی به حضور در کمیسیون نمی بینند،‌حداقل شفاف نظر خود را اعلام کنند تا ما هم تکلیفمان را بدانیم.
دهدشتی خاطر نشان کرد: آقای روحانی وزرای شما در عمل مجلس را در راس امور نمی دانند . قبل از آنکه کار آن‌ها به سوال و استیضاح برسد، ایشان را راهنمایی کنید تا در صورت اقدام برای گرفتن حق مردم به مخالفت با دولت متهم نشویم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه