روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 بهمن 1394  |  جامعه  |  کد خبر: 5936
0
0
سرنوشت نامعلوم 2500 متقاضی بازنشستگی پیش از موعد آموزش وپرورش
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از بارمالی 2000 میلیاردتومانی اجرای بازنشستگی پیش از موعد 2500 متقاضی بازنشستگی پیش از موعد خبر داد و اظهار کرد: بر اساس بخشنامه جدید، اگر شخصی بخواهد زودتر از موعد یادشده بازنشسته شود، دستگاه متبوعش باید حقوق مشمول کسورات میزان سنوات باقی مانده از خدمتش را یکجا به حساب صندوق بازنشستگی واریز کند.
حسن حسینی، گفت: در این بخشنامه آمده است که بازنشستگی پیش از موعد کارکنان با رعایت قوانین مربوط و آیین نامه اجرایی آن و در سقف حداکثر پنج درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه اجرایی با مسئولیت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مسئول مجاز بدون سنوات ارفاقی و با پرداخت کامل پاداش و ذخیره مرخصی، مجاز است. مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در 12 دی ماه سال جاری نیز بخشنامه‌ای از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد که در آن آمده است: حسب مجوزهای قانون بودجه سال 94، مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان مشمول بند ج تبصره 18 قانون بودجه 94، به میزان سنواتی که زودتر بازنشسته شده‌اند و حداکثر به مدت پنج سال، به عنوان بار مالی ناشی از اجرای حکم یاد شده در قانون فوق، از محل اعتبارات مصوب و با رعایت قوانین و مقررات، تامین و به صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت شود.
حسینی افزود: در ماده 108 قانون مدیریت خدمات کشوری زنان با 25 سال سابقه و مردان با 30 سال خدمت بازنشسته می شوند. در این بخشنامه و بخشنامه سازمان بازنشستگی کشوری که 30 دی ماه ابلاغ شده است، اگر شخصی بخواهد زودتر از موعد یادشده بازنشسته شود، دستگاه متبوعش باید حقوق مشمول کسورات میزان سنوات باقی مانده از خدمتش را یکجا به حساب صندوق بازنشستگی واریز کند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت
آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما به این موضوع اعتقادی نداریم و باید کسی که قصد دارد با 22 سال سابقه بازنشسته شود حقوق 22 روز را بگیرد و دلیلی ندارد ما مابه التفاوت پرداخت کنیم عنوان کرد که
آموزش و پرورش حدود 2500 متقاضی بازنشستگی پیش از موعد دارد و ما اعتباری برای پرداخت مابه‌التفاوت‌ها نداریم. ماهنوز بدهی مربوط به پاداش پایان خدمت 1100 میلیارد تومانی فرهنگیان را تسویه نکرده‌ایم. حسینی ادامه داد: بر اساس بخشنامه جدید، بازنشستگی پیش از موعد 2500نفر در آموزش و پرورش 2000 میلیارد تومان بار مالی برای ما دارد. پیش از این ما متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت نبودیم و سال گذشته هم بیش از 2000 نفر را بازنشسته کردیم و امسال قادر به پرداخت این مبالغ نیستیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه