روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 58815
0
0
کتاب دوم (داستان)
کتاب دوم (داستان)
زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست...
/ نوشته دکتر آناهیتا چشمه علایی
این کتاب رمانی عاشقانه است. شاید نام کتاب ناخودآگاه این حس را القا کند. اما شیدایی و شوریدگی در داستان به صورتی که خواننده گاه به جای داستان به زبانی احساسی و عاشقانه روبه‎‌رو می‌شود.
آناهیتا چشمه علایی متولد 1347 و متخصص جراحی عمومی است. وی البته نام نویسندگی متفاوتی دارد با عنوان «گیس گلابتون». خودش در باره انتخاب این اسم می‌نویسد:«گلابتون نام پارچه‌ای است که با تارهای طلا و نقره بافته می‌شود. من وقتی نام گیس گلابتون را انتخاب کردم که برای اولین بار میان موهای سیاهم، تارهای نقره‌ای یافتم. به خودم گفتم:تو که این موها رو تو آسیاب سفید نکردی، تو «مس» رنج را با کیمیای صبر به «طلا» تبدیل کرده‌ای. از آن لحظه نوشتن را آغاز کردم تا تجربه‌هایم را با شما سهیم شوم.» کتاب دیگر او «ازدواج مثل آب خوردن است» نام دارد. خانم چشمه علایی پیش از آن کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» را ترجمه کرده است. وی در ضمن مربی رشد فردی است.
به نوشته سایت «کافه‌بوک» «این رمان اولین کتاب داستانی نویسنده است. کتابی که به ماجرای عاشقانه و تا حدودی عجیب شیدا می‌پردازد. شیدا شخصیت برجسته‌ای دارد، دختری است که اساطیر یونانی را می‌شناسد، با بزرگان آشنایی دارد و کتاب‌های آنان را مطالعه کرده است. اما با همه این‌ها در زندگی سردرگم است. گرفتار عشق بهروز است اما نمی‌داند که آیا باید همچنان گرفتار بماند یا نه. رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهد و به طور کامل اجازه نمی‌دهد عشق مسیر زندگی‌اش را مشخص کند. از طرف دیگر، بدون عشق هم چیزی ندارد و زندگی‌اش پوچ به نظر می‌آید. شاید سفر هند بهترین اتفاق برای او باشد. برای اینکه به ذهنیات خودش سر و سامان بدهد و بتواند مسیر مشخصی را دنبال کند.
ماجراهای کتاب بسیار محدود هستند و مخاطب در این کتاب ۲۹۶ صفحه‌ای با حجم زیادی از اتفاقات جدی روبه‌رو نیست. بیشتر اتفاقات کتاب در حاشیه اتفاق می‌افتد و حتی اگر رخ نمی‌دادند، به داستان کتاب لطمه‌ای وارد نمی‌شد. به عنوان مثال، در سفر هند، شرح ماجراها و اتفاقات جزئی بسیار زیاد است. هرچند خواننده ممکن است از خواندن آن‌ها لذت ببرد اما باید در نظر گرفت که نباید سهم بیشتر کتاب را به خود اختصاص دهد.»
این کتاب با 35 فصل، 296 صفحه دارد و با قیمت 30هزار تومان توسط خود مولف و در هزار نسخه منتشر شده است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه