روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 58813
0
0
انتقاد کارگردان نمایش «ماشینری» از بی‌توجهی به کارگران؛
«ماشینری» زنگ خطر است
هادی حوری، کارگردان نمایش «ماشینری» همزمان با آغاز اجرای این اثر گفت: در روزگار ما تنش های اقتصادی بیش از همه طبقه فرودست را دچار تزلزل می کند و متاسفانه جامعه کارگران بخش قابل توجهی از این طبقه را شامل می شوند. طوفان های معیشتی به آنها و خانواده های‌شان آسیب می زند و من به عنوان یک عضو این جامعه با ابزاری که دارم سعی می کنم با به صدا در آوردن زنگ خطر، دیگران را از زاویه نگاه خود و گروهم متوجه این مسئله کنم.
حوری ادامه داد: همه در این جامعه باید بدانیم که نباید نسبت به آسیبی که جامعه کارگری می بینید، بی توجه باشیم چون این بی توجهی گریبان همه ما را خواهد گرفت.
او در ادامه گفت: موضوع کارگران برای من مسئله تازه ای نیست. سال هاست در این فضا بوده ام و با این قشر زندگی کرده ام. متاثر شدن از مسائل آن‌ها، این انگیزه را در من به وجود آورد تا همواره برای‌شان کاری انجام دهم، به همین دلیل زمانی پروپوزالی کامل برای برگزاری جشنواره تئاتر کارگری آماده کردم اما در نهایت به دلایلی که معلوم نشد، مسئولان از آن استقبال نکردند.
به گزارش روابط عمومی گروه نمایش آدمک، کارگردان نمایش‌های «نقد حال» و «سیندرلا» با اشاره به خبرساز شدن مسائل کارگران در سال های اخیر گفت: با وجود اینکه موضوع کارگران در ماه های اخیر خبرساز شده اما من این نمایشنامه را سال 90 نوشتم و سال 91 نیز در جشنواره تئاتر فجر، دو اجرا به صورت نمایشنامه خوانی با نام "مساعده" داشتم.
حوری ادامه داد: این نمایش اثری است ماحصل گروهی جوان و تجربه‌گر که بازیگران آن از میان هنرجویان کلاس بازیگری ام انتخاب شده اند.
او در ادامه با اشاره به داستان نمایش و فضای اثرش گفت: کارگران مشغول کارَند! این جمله ای است آشنا که بسیار با آن برخورد کرده ایم. این عبارت جمله‌ای است خبری که به ما می گوید تولید همواره برقرار است و جامعه کارگری به عنوان بدنه اصلی تولید کشور سر جایش در حال انجام وظیفه است اما در داستان این نمایش، بخشنامه ای تازه که مربوط به حقوق و مزایای کارگران است شرایط را تغییر می دهد و باعث ایجاد درگیری و موقعیت هایی دراماتیک می شود.
در این نمایش سعید جاودان، ریحانه جعفری، فرزاد دشتی، نگار شهبازی، نوید غفوری، مهلا قدوسی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی و علیرضا موسوی به ایفای نقش می پردازند. همچنین هلیا میرهادی طراحی صحنه و لباس و نوید غفوری موسیقی این اثر را بر عهده دارند.
دیگر عوامل این نمایش عبارتند از گریم: سهیلا جوادی، مدیر صحنه: ایمانه بهنام جم، منشی صحنه: فائزه زکاوتی، ساخت دکور: محمد باقر باقری و مشاور رسانه ای: احمد عظیمی.
نمایش «ماشینری» از 24 بهمن تا 24 اسفند هر روز ساعت 20 در خانه نمایش، اداره تئاتر به آدرس میدان فردوسی، بالاتر از خیابان ایرانشهر، خیابان موسوی (فرصت)، کوچه محمد آقا، پلاک 24 اجرا خواهد شد. گفتنی است علاقه مندان برای تهیه بلیط می توانند به سایت «تیکیت» مراجعه کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه