روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 58812
0
0
واکنش سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به جشنواره فیلم فجر:
با وزیر ارشاد جلسه می‌گذاریم
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به وضعیت برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، به ایلنا گفت: فرصت نکردم همه فیلم‌های جشنواره را ببینم اما تعدادی از آنها را دیدم که آثار قابل قبولی بود و براساس اخباری که به دست ما رسیده، برگزاری جشنواره روند مطلوبی داشته است.
آزادی‌خواه ادامه داد: براساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، روند برگزاری جشنواره نسبت به سال‌های گذشته بسیار خوب و حواشی جشنواره نیز نسبت به دوره قبل بسیار کمتر بود و در حداقل قرار داشت. همچنین از میان فیلم‌هایی که برای بخش مسابقه انتخاب شدند، آثار به گونه‌ای بود که تقریباً تنوع از نظر ژانر و نوع فیلم‌ها وجود داشت.
او در ادامه گفت: متاسفانه یکی از نکات منفی جشنواره، مراسم افتتاحیه بود و به نظر می‌رسد اگر مراسم افتتاحیه و اختتامیه کاملاً از یک مرجع خاص و با برنامه‌ریزی حساب‌شده باشد و مدیریت شود، این مشکلات نیز به وجود نمی‌آید.
آزادی‌خواه با اشاره به اینکه به زودی جلسه‌ای در کمیسیون فرهنگی پیرامون جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد، گفت: ‌قصد داشتیم در اواسط برگزاری جشنواره فیلم فجر یا در پایان آن، جلسه‌ای را با مسئولان برگزاری و وزارت ارشاد برگزار کنیم که این فرصت به وجود نیامد و یکی از دلایل آن بررسی روند بودجه بود.
او در پایان گفت: اعضای کمیسیون، تقاضا و پیشنهاد برگزاری جلسه‌ای را درباره روند برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام کردند و ما نیز به زودی این جلسه را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی و مسئولان جشنواره برگزار خواهیم کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه