روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 58810
0
0
انتقاد هریسون فورد، بازیگر نامدار هالیوود از سیاست‌های زیست محیطی آمریکا؛
سمت نادرست تاریخ ایستاده‌اید
هریسون فورد در اجلاس سران حکومت‌های جهان در دبی از عملکرد رئیس جمهور کشورش یعنی دونالد ترامپ در حوزه محیط زیست انتقاد کرد.
به نقل از گاردین، هریسون فورد در سخنرانی خود که در روز پایانی اجلاس سران حکومت‌های جهان انجام داد، کسانی که علوم را بدنام می‌کنند و تهدید تغییرات آب و هوایی را نادیده می‌گیرند، تقبیح کرد.
بازیگر ۷۶ ساله هالیوود که بیش از همه برای ایفای نقش در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» و «ایندیانا جونز» شناخته می‌شود، با تاکید بر اهمیت دانش درباره تاثیرات تغییرات آب و هوایی در جهان صحبت کرد.
این بازیگر سرشناس از ترامپ نام نبرد اما گفت: در سراسر جهان، عناصر رهبری از جمله در کشور خودم برای حفظ سهم خود در شرایط فعلی، به انکار یا نادیده گرفتن علم می‌پردازند اما آنها در سوی نادرست تاریخ ایستاده‌اند.
ترامپ همواره خطر تغییرات آب و هوایی را رد کرده و به تازگی با کاهش دما و هوای زمستانی در توئیتر شوخی کرده است. او همواره از رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده تا بگوید تغییرات آب و هوایی نظریات توطئه‌آمیزی هستند که چین آن‌ها را اختراع کرده است.
فورد ادامه داد: آنچه به آن باور دارم این است که امروز با بزرگ‌ترین بحران اخلاقی زمان روبرو هستیم. آن‌هایی که کمترین مسئول ویرانی طبیعت هستند، بیشترین عواقب این مسائل را متحمل می‌شوند.
او در سخنانش تاکید کرد سیاستمداران برای شکل دادن به سیاست‌های خود باید بر علم صحیح تکیه کنند. ما اکنون بیش از همیشه به طبیعت نیاز داریم چون طبیعت به مردم نیاز ندارد، این مردم هستند که به طبیعت نیاز دارند.
فورد مدت‌هاست از تلاش‌ برای حفظ محیط زیست حمایت می‌کند. پیش از این که او برای سخنرانی روی صحنه حاضر شود، میزبان‌های اماراتی ویدیوئی با صدای او درباره حفاظت بین‌المللی و اهمیت حمایت از اقیانوس با عنوان «طبیعت دارد حرف می‌زند» پخش کردند. فورد در این ویدیو گفت: «یک راه یا راه دیگر، هر چیز زندگی که این جاست به من نیاز دارد، من منبع دوام آن هستم.»
نشست هفتمین اجلاس سران حکومت های جهان در دبی با مشارکت بیش از 4 هزار نفر از ۱۴۰ کشور، از جمله سران کشورها، وزرا و مقامات برگزار شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه