روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 بهمن 1394  |  ورزش  |  کد خبر: 5834
0
0
سنت شکنی سرپرست پرسپولیس برخلاف مدیران قبلی
برانکو جواب اعتماد مدیران پرسپولیس را داد
ایوانکوویچ که با کسب ۴ شکست از ۶ دیدار ابتدایی در آستانه گرفتار شدن به سرنوشت علی دایی بود با اعتماد سرپرست باشگاه در ۱۴ دیدار اخیر موفق به کسب ۸ پیروزی و ۶ تساوی شده و به خوبی جواب اعتماد مدیران پرسپولیس را داده است.
گروه ورزشی «نسیم آنلاین»، هفته بیستم لیگ برتر روز گذشته به پایان رسید و پرسپولیس برانکو با شکست فولادخوزستان برای اولین بار در طول فصل به رتبه سوم صعود و فاصله امتیازات خود را با استقلال خوزستان صدرنشین به سه امتیاز کاهش داد. تیمی که در شش هفته ابتدایی متحمل 4 شکست شده بود و هوادارانش منتظر یک فصل کابوس‌وار دیگر بودند حالا با ارائه زیباترین بازی‌های لیگ به قهرمانی امیدوار شده است. هنوز فراموش نکردیم که تاریخ در هفته هفتم در حال تکرار سرنوشت علی دایی در لیگ چهاردهم برای برانکو ایوانکوویچ بود اما این بار سرپرست باشگاه پرسپولیس برخلاف هم سلفانش سنت شکنی کرد و به پروفسور کروات اعتماد کرد تا نتیجه این اعتماد را مشاهده کند.
این اعتماد مدیریت پرسپولیس باعث شد، برانکو که تا مرز برکناری پیش رفته بود به خوبی از آن استفاده و جواب این اعتماد را با عدم باخت در 14 دیدار بعدی و کسب 8 پیروزی و 6 تساوی بدهد. نتایجی که اگر همراه با دقت بیشتر مهاجمان پرسپولیس بود، می‌توانست باعث صدرنشینی این تیم شود. پرسپولیس با وجود 30 گل‌زده و کسب بهترین خط حمله لیگ اما بی‌دقت‌ترین تیم در استفاده از موقعیت‌ها و حتی ضربات پنالتی بوده است. سرخ‌پوشان در این فصل با کسب 7 پنالتی، پنالتی گیرترین تیم لیگ نیز بوده‌اند اما از 7 پنالتی خود 5 پنالتی را از دست دادند و این عامل باعث از دست رفتن امتیازات زیادی برای این تیم شده است. اگر بازیکنان پرسپولیس پنالتی‌های خود را در دیدارهای منجر به شکست ذوب‌آهن و سایپا و منجر به تساوی نفت و ذوب‌آهن گل کرده بودند این تیم حداقل 6 امتیاز دیگر به اندوخته‌های خود اضافه و در حال حاضر با 40 امتیاز صدرنشین لیگ برتر بود. پرسپولیس برانکو که از هفته هفتم سیر تحول خود را آغاز کرد در طی این 14 هفته اتفاقات و حوادث زیادی را نیز پشت سر گذاشته است اما از مسیر خود خارج نشد. خبر درگذشت کاپیتان نوروزی در 9 مهرماه و محرومیت سوشا مکانی از این دست اتفاقات بوده است. درگذشت نوروزی شوک بزرگی برای این تیم بود و با این اتفاق عده‌ای از هواداران پرسپولیس و کارشناسان فصل را برای این تیم تمام شده می‌دانستند. برانکو اما از این اتفاق تلخ نیز برای اتحاد بیشتر شاگردانش استفاده کرد و از همان روز قول داد این تیم در پایان فصل با جام قهرمانی بر مزار نوروزی حاضر خواهد شد. برانکو اما خوب می‌داند برای عملی کردن قولش باید نقاط ضعف تیم خود در گلزنی و خط دفاعی را برطرف کند. پرسپولیس با دریافت 22 گل پنجمین خط دفاع ضعیف لیگ را در اختیار دارد و قطعا برانکو خوب می‌داند برای قهرمانی به دفاع مستحکم‌‌تر و مهاجمان فرصت طلب‌تر نیاز دارد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه