روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 بهمن 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 58211
0
0
معاون تبلیغات اسلامی آستان رضوی:
آستان قدس رضوی قرارگاه دیپلماسی جهان اسلام است
همدلی| معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: به برکت برگزاری نشست اعتاب مقدس جهان اسلام، آستان قدس رضوی به عنوان قرارگاه دیپلماسی زیارت در جهان اسلام شناخته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی در نشست خبری گزارش عملکرد سه ساله معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی که با حضور جمعی از خبرنگاران در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه حکم مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس رضوی در این سه سال به عنوان عالی‌ترین سند و منشور فعالیت‌های آستان قدس رضوی قرار گرفت، عنوان کرد: همه مجموعه‌های آستان قدس رضوی در این سه سال طبق رهنمودهای تولیت این آستان بر مبنای چهار شاخصه فعالیت داشتند که شامل «تحقق هفت بند دستورالعمل رهبری»، «فعالیت جهادی و انقلابی»، «فعالیت‌های بنیادین و تحولی» و «افزایش سرمایه اجتماعی» می‌شود. معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین رئیسی حقیقتا در این سه سال به خوبی روحیه انقلابی و جهادی را در مجموعه آستان قدس رضوی فرهنگ سازی کردند، یقینا اگر این روحیه جهادی و انقلابی نبود هرگز این حجم از فعالیت فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و ... از سوی آستان قدس رضوی صورت نمی‌گرفت. وی در ادامه مهم‌ترین دستاورد معاونت تبلیغات اسلامی در سه سال گذشته را توسعه کمی و کیفی فرهنگ رضوی معرفی و عنوان کرد: طبق گزارش‌های صورت گرفته اکنون با توجه به کارگیری شیوه‌های نوین تبلیغی، توجه به نیاز زائران، برگزاری برنامه با در نظر داشتن گروه‌های سنی و جنسیتی مخاطب و فضای علمی زائران، بیش از 60 درصد از زائران از برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی بهرمند می‌شوند.
حسینی گفت: در این سه سال همه فعالیت‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی رشد کمی و کیفی داشته است، به عنوان نمونه نظام جامع تبلیغی، طراحی و به کار گرفته شد و همین امر باعث گردید تا حضور مبلغان دینی، قاریان قرآن، سخنرانان کشوری، راویان و مداحان در برنامه‌های حرم 73 درصد رشد پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه تولیت آستان قدس رضوی در سه سال گذشته تاکید زیادی روی توسعه معارف دینی داشتند، ابراز کرد: برای توجه و بهرمندی بیشتر زائران از برنامه‌های محوری نیز در سه سال اخیر تعداد نمایشگرهای پهن پیکر در صحن‌ها 830 درصد افزایش داشته است، اکنون بیش از 12 نمایشگر پهن پیکر در حرم مطهر رضوی فعال است، در مناسبت‌های ویژه این تعداد به بیش از 50 نمایشگر می‌رسد که این مهم زمینه تمرکز و بهرمندی زائران از برنامه‌های حرم را بیشتر می‌کند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: ترویج و تبیین انقلاب اسلامی بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری و امام راحل یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حرم مطهر رضوی در این سه سال بوده که معاونت تبلیغات در این راستا برنامه‌های متعددی را برگزار کرده است، یکی از برنامه‌هایی که با محوریت انقلاب در این سال‌ها به صورت پیوسته برگزار شده و به همین منوال هم ادامه خواهد داشت برپایی نشست‌های تخصصی با محوریت رویش فرهنگ، طلبه مومن انقلابی، جوان مومن انقلابی، تبیین گفتمان انقلاب، تبیین دستاوردهای انقلاب و بررسی سیره شهدای تاثیرگذار در انقلاب است.
وی در ادامه به موضوع نشست اعتاب مقدسه جهان اسلام اشاره کرد و گفت: موسس این نشست‌ها معاونت تبلیغات اسلامی بود و اکنون نیز این مهم از طریق سازمان فرهنگی دنبال می‌شود، ایجاد قرارگاه دیپلماسی زیارت در جهان اسلام یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نشست اعتاب است. حسینی تصریح کرد: بنده معتقدم که به برکت برگزاری این نشست، آستان قدس رضوی به عنوان قرارگاه دیپلماسی زیارت در جهان اسلام شناخته شده است و اکنون همه اعتاب مقدسه این آستان را به عنوان یک محور و مرکز وحدت و نقش آفرینی که می‌تواند همه ظرفیت‌های مرتبط با موضوع زائر و زیارت را در سطح بین الملل به هم پیوند بزند می‌شناسند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه