روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 5796
0
0
ماجرای تقاضای شماعی‌زاده و شهیار قنبری از آیت‌الله طالقانی
همدلی- سیدمهدی طالقانی فرزند آیت‌الله طالقانی در گفت‌وگو با نسیم مدعی شد حسن شماعی‌زاده به‌همراه شهیار قنبری در روزهای اول انقلاب به دفتر آیت‌الله طالقانی مراجعه کرده و خواهان تولید سرود انقلابی شدند. وی مدعی شد: «آقای قنبری یک‌بار با آقای شماعی‌زاده آمده بود که آقا این سرود‌ها را بدهید ما بخوانیم و آقای قنبری هم شعر می‌گوید و آهنگساز هم داریم. الله الله را آقای رویگری خوانده بود و یکی دیگر از دوستان هم آمده بودند و در یک‌خانه‌ای این را اجرا کردند و ما واقعاً بودجه‌ای نداشتیم که به این‌ها بدهیم برای خواندن. آن آقایان شاید فکر می‌کردند که ما آن موقع یک پولی گذاشتیم برای این سرودهای انقلابی درصورتی‌که این‌طور نبود!»به گزارش «همدلی» این ادعا، واکنش قنبری را به‌همراه داشت و این خواننده و ترانه‌سرا در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها این موضوع را تکذیب کرد.
توهین بی‌سابقه اینستاگرام صداوسیما به آیت‌الله هاشمی!
همدلی- صفحه یکی از برنامه‌های خبری صداوسیما در اینستاگرام واکنش تندی به مطرح‌شدن موضوع سانسور بخشی از سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تلویزیون نشان داد. در صفحه‌ای که به نام «صرفا جهت اطلاع» در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‌شود، با انتشار عکسی از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این عنوان بر روی تصویر ایشان نوشته شده است که «لطف نظام شامل حال فتنه‌گر شد»
احمدی‌نژاد محبوب‌ترین شخصیت!
پارسینه- وحید یامین‌پور در گفت‌و‌گویی با
«دولت بهار» بابیان اینکه نیروی‌های انقلاب اسلامی از اختلاف لطمه دیده‌اند، گفت: در حال حاضر دشمنان بزرگی داریم و فرصتی برای طرح اختلافات وجود ندارد، بلکه باید یکدیگر را تقویت کنیم. یامین‌پور با اشاره به اینکه عده‌ای برای نابود کردن احمدی‌نژاد، زمین‌بازی تعریف کردند، اظهار کرد: دکتر احمدی‌نژاد، ذخیره نظام و انقلاب است و بنده ایشان را سرباز ولایت می‌دانم. وی بابیان اینکه ازنظر من درعین‌حال دکتر احمدی‌نژاد مرتکب خطاهایی نیز شده است، گفت: دشمنان احمدی‌نژاد از سر کینه‌توزی و حسادت به برجستگی‌ها و محبوبیت او، به بهانه همین خطا‌ها در پی نابود کردن رئیس‌جمهور سابق و حذف او از تاریخ انقلاب هستند که البته غیرممکن است. وحید یامین‌پور با تاکید بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند راه بازگشت احمدی‌نژاد به صحنه خدمت را سد کند، خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی‌های مخالفان دولت‌های نهم و دهم، محمود احمدی‌نژاد همین امروز نیز محبوب‌ترین شخصیت سیاسی ایران است.
انتقـاد تند عضـو سابق شورای نگهبان به رد صلاحیتش
همدلی- حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا عباسی فرد، عضو سابق شورای نگهبان و نماینده سابق مجلس خبرگان در یادداشتی در روزنامه اطلاعات به عدم تایید صلاحیت خود برای نامزدی خبرگان انتقاد کرد. وی در بخشی از یادداشت خود آورده است: به سمع و نظر همگان می‌رساند، براساس آنچه در نوشته‌ها اعلام‌شده، صلاحیت اینجانب به استناد بند ب ماده سوم قانون انتخابات خبرگان رهبری یعنی عدم شرکت در امتحان، به تائید فقهای محترم شورای نگهبان نرسید، درحالی‌که به علت سابقه امتحان کتبی و شفاهی و کسب نمره خوب با تائید فقهای گرامی دوره سوم نماینده مردم بسیار بسیار گران‌قدر و خونگرم خوزستان بوده‌ام. ولی می‌دانید که من خود از آن قبیله هستم و حدود ۱۲ سال افتخار عضویت در آن شورا و حضور در آن کشتی، هرچند بداخلاق و ناسازگار با ناخدای پیر و انعطاف‌ناپذیر را داشته‌ام و می‌توانم علت عدم‌تایید را در نانوشته‌ها و سفیدی کاغذ جستجو کرده و چنین بخوانم: «گنه کرد در بلخ آهنگری/به شوشتر زدند گردن مسگری»
وی در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: خوشبختانه مردم از اعلام این مطلب که در میان نامزدهای مجلس خبرگان افرادی شراب‌خوار و قمارباز وجود داشته‌اند، استقبال نکردند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه