روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 دی 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 57403
0
0
پمپئو از موضع اردن درباره تحریم‌ها علیه ایران تقدیر کرد
همدلی | مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که برای سفری یک روزه به اردن رفته است، از موضع امان در «مقابله با سیاست‌های ایران در منطقه» تقدیر کرد.
به گزارش خبرگزاری‌های عربی، وزیر خارجه آمریکا، در یک کنفرانس خبری به همراه همتای اردنی خود «ایمن الصفدی» که در امان صحبت می‌کرد، «ایران و گروه داعش را دو خطر جدی برای منطقه» توصیف کرد.
پمپئو افزود: «اردن شریک استراتژیک آمریکا در منطقه است و با اخراج سفیر ایران از امان در سال گذشته، کار مهمی را انجام داد». وزیر خارجه دولت غیرمتعارف آمریکا ادامه داد: «گسترش دخالت‌های ایران در منطقه خطرناک است و عقب‌نشینی نیروهای آمریکا از سوریه هیچ تغییری در مقابله ما با ایران و داعش یا هر طرفی که امنیت منطقه‌ای را تهدید می‌کند، نخواهد داد».
ملک عبدالله دوم پادشاه اردن در دی‌ماه پارسال، طی کنفرانسی در داووس، به شدت از «دخالت‌های ایران در یمن، عراق، لبنان و سوریه انتقاد کرد و خواستار رویارویی با سیاست‌های تهران در منطقه شد. وزارت خارجه ایران نیز در پاسخ به سخنان ملک عبدالله دوم، هر گونه دخالت جمهوری اسلامی در کشورهای عربی را رد کرد.
وزیر خارجه‌ آمریکا در سفر خود به منطقه، به دنبال تاکید بر این دو محور برای شرکای خود در منطقه است که واشنگتن هنوز به «رویارویی با ایران و داعش پایبند است». بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در سفر خود به اردن، با وزیر خارجه و پادشاه این کشور دیدار و علاوه بر موضوعات ایران و داعش درباره همکاری مشترک و آینده سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه