روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 بهمن 1394  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 5691
0
0
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
قصد فیلترینگ هیچ شبکه اجتماعی را نداریم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که فقط فیلترینگ صفحات غیراخلاقی در اینستاگرام و تلگرام در دستور کار است. دکتر «محمود واعظی» در رابطه با اخبارمنتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها در هفته گذشته مبنی بر فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام به ایلنا گفت: هرگز نگفته‌ام که دولت قصد دارد اینستاگرام یا تلگرام را فیلتر کند.
وی افزود: از من سوالی در رابطه با فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام پرسیده شد مبنی بر اینکه آیا قصد فیلتر تلگرام و اینستاگرام را دارید که من در پاسخ به آن‌ها قاطعانه گفته‌ام «خیر.»
وی تاکید کرد: قصد داریم صفحات غیراخلاقی این شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت هوشمند فیلتر کنیم و این به این معنی نیست که قصد فیلتر کل این شبکه‌ها را داریم.
گفتنی است که در آخرین جلسه کمیته فیلترینگ شبکه پیام‌رسان تلگرام که حدود ۱۵ میلیون ایرانی کاربر آن هستند، اعضای این کمیته وزارت ارتباطات را مکلف کردند اقدامات لازم را برای تقویت شبکه‌های داخلی به کار گیرد و فیلترینگ تلگرام فعلا منتفی شد؛ همچنین مصوب شد چنانچه شبکه‌تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم را برای تبعیت از قوانین مقررات کشور انجام ندهد و تخطی کند، نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه