روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
13 آذر 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 55745
0
0
طی راهپیمایی‌های بازگشت
نظامیان صهیونیست 94 فلسطینی را معلول کرده‌اند
ایرنا| نظامیان رژیم صهیونیستی با تداوم تجاوزهای خود علیه فلسطینیان از ابتدای برگزاری راهپیمایی‌های بازگشت در 30 مارس (10 فروردین) تاکنون 94 فلسطینی را معلول کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم شمار معلولان فلسطینی امسال با آغاز راهپیمایی‌های بازگشت افزایش یافته است به طوری که نظامیان رژیم صهیونیستی با شلیک مستقیم گلوله به شهروندان فلسطینی در مرزهای شرقی نوار غزه آنها را زخمی و معلول می‌کنند.
سوم دسامبر که از سوی سازمان ملل در سال 1992به نام روز جهانی معلولان نامگذاری شده است امسال شعار خود را «توانمندسازی معلولان و اطمینان از مساوات حقوق آنها با دیگران» عنوان کرد.
نظامیان صهیونیست با تداوم نقض حقوق بشر فلسطینیان و زیر پا گذاشتن قوانین بشر دوستانه در نوار غزه اقدام به قتل وشلیک گلوله به زنان، کودکان، کادر پزشکی، روزنامه نگاران و مردم عادی می نماید که خواهان رفع محاصره از نوار غزه و بازگشت آوارگان هستند.
وزارت بهداشت فلسطین شمار زخمی های راهپیمایی بازگشت 24 هزار و 516 نفر را اعلام کرد که از این تعداد 12 هزار و 879 نفر در بیمارستان بستری شده اند که شماری از آنها به دلیل اصابت گلوله به سر، گردن ، دست یا پا به معلولیت دائمی دچار می شوند.
شمار معلولیت های راهپیمایان فلسطینی بالغ بر 94 نفر است که 82 نفر از ناحیه پا ، 10 نفر از ناحیه انگشت دست و دو تن از ناحیه شانه معلول شده اند.
همچنین دهها مورد زخمی فلسطینی نیاز به بستری شدن طولانی مدت دارند که سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد زخمی های نوار غزه با توجه به تعداد بالای آنها وشدت جراحت در معرض خطر جدی قرار دارند زیرا در نهایی به معلولیت جسمی دائمی آنها منتهی خواهد شد.
رژیم صهیونیستی طی سالهای 2007 تا 2017 تعداد127 هزار و 962 فلسطینی را معلول کرده است که 2017 نفرشان اهل غزه هستند که از این تعداد 72 هزار و 425نفر مرد و 55هزار و537 تن زن می باشند .
راهپیمایی های بزرگ بازگشت از 30 مارس (10 فروردین) آغاز و هر جمعه برگزار می شود و تاکنون در جریان آن بیش از 230 نفر شهید و بیش از 22 هزار نفر دیگر زخمی شده اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه