روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 آبان 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 54906
0
0
گفت‌وگوی «همدلی» با ویراستار کتاب خاطرات ناصر ملک‌مطیعی؛
آقای ستاره قبل از مرگدست به قلم شد
همدلی| کتاب خاطرات ناصر ملک مطیعی، ستاره فقید سینمای ایران از سوی نشر «کتاب‌سرا» منتشر شده و روز پنج شنبه (اول آذرماه) با حضور جمعی از اهالی هنر و ادب در ساختمان ناشرش، آماده رونمایی خواهد شد. این کتاب به قلم خودش به رشته تحریر درآمده و شامل مجموعه خاطرات او از سینمای قبل از انقلاب، زندگی شخصی و دردهایی است که در دلش ماند و با تنِ شریفش به زیر خاک رفت. این کتاب با بیش از 300 صفحه به همراه مجموعه ای از عکس های منتشر نشده‌اش با قیمت 50 هزار تومان به بازار عرضه می شود.
فرانک ستاک، از مسئولان نشر «کتاب‌سرا» درباره انتشار کتاب خاطرات ناصرِ سینمای ایران که قرار بود ابتدا «... و ناصر ملک‌ مطیعی» نام داشته باشد، به «همدلی» گفت: «مرحوم ملک مطیعی از سال ها پیش دست به قلم شد تا خاطرات خود را در قالب یک کتاب منتشر کند. او تا روزی که حالش خوب بود به انتشارات ما سر می زد و پیگیر کار کتاب بود. ویراستاری و تنظیم این کتاب را امین فرج پور انجام داد و ویرایش ادبی هم توسط فرید مرادی انجام شد. عکس ها را نیز خانواده مرحوم ملک مطیعی در اختیار ما قرار دادند. قیمت کتاب را هم خیلی بالا در نظر نگرفتیم تا مردم بتوانند بخرند.»
امین فرج پور، کارگردان سینما که سابقه دستیاری کارگردان در دو اثر مسعود کیمیایی را دارد، از روزنامه نگاران شناخته شده حوزه فرهنگ و هنر است. او درباره کتاب خاطرات ناصر ملک مطیعی به «همدلی» گفت: «کتاب را شخص ناصر ملک‌مطیعی نوشته و من تنها ویرایش ادبی و نگارشی را انجام داده ام. البته کتاب نیاز به تغییرات زیادی نداشت چرا که مرحوم ملک مطیعی، فردی فرهیخته بود و قلم خوبی داشت. این کتاب در طول 10 یا 20 سال نوشته شد و من سعی کردم سر و شکلی به نوشته های او بدهم.»
او در ادامه در خصوص عدم درج نامش روی جلد کتاب گفت: «من با مسئولان انتشارات کتاب‌سرا آشنایی داشتم و از من خواستند کار ویرایش کتاب را انجام دهم. درباره عدم درج نامم روی کتاب هم احتمالا فراموش کرده اند و مشکل خاصی وجود ندارد».
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه