روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 آبان 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 54715
0
0
بازخوانی اشعار حسین رسائل پس از نیم قرن
جهان شعری حسین رسائل در قالب یک مجموعه متنی و صوتی به کوشش ارژنگ آقاجری منتشر شد. «آوازهای پشت‌ برگ‌ها» دومین اثر ارژنگ آقاجری در حوزه‌ بررسی و خوانش شعر مدرن ایران است که به شکل مجموعه‌ای کامل و فشرده به معرفی یکی از اولین شاعران جریان شعری «موج نو» در دهه‌ چهل شمسی، به نام حسین رسائل می‌پردازد.
رسائل که در سال ۱۳۸۲ چشم از جهان فرو بسته است، در زمان حیاتش و در سال ۱۳۴۷ برای اولین و آخرین بار کتابی از اشعارش منتشر می‌کند و آن را «آوازهای پشت‌ برگ‌ها» نام می‌نهد. ارژنگ آقاجری که در طول سالیان اخیر روی جهان شعری حسین رسائل و دیگر شاعران دهه‌ چهل متمرکز بوده است، در اثر جدیدش که به همان نام کتاب رسائل نام‌گذاری شده، رسائل و شعرش را در قالب یک کتاب و یک سی‌دی از خوانش شعرها همراه با موسیقی، معرفی می‌کند.
این کتاب علاوه بر متن گزیده‌ای از اشعار رسائل، در فهرست خود مقاله‌ای انتقادی-تحلیلی دارد که بر جهان شعری رسائل نوشته شده است. همچنین نویسنده گفت‌و‌گویی انجام داده است با محمدرضا اصلانی (شاعر و فیلم‌ساز) به عنوان دوست و همراه حسین رسائل. این کتاب آبان ماه ۱۳۹۷ از سوی نشر «تِلِسک» منتشر شده است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه