روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 مهر 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 53773
0
0
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس:
دو مصوبه مرتبط با FATF به مجمع نمی‌رود
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: بین شورای نگهبان و مجلس درمورد لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و کنوانسیون پالرمو اعلام اختلاف نشده است و این دو مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع نمی شوند.
«عباسعلی کدخدایی» چهارشنبه هفته گذشته در حساب کاربری خود در توییتر از برطرف شدن ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) خبر داد و نوشت: با عنایت به نظرات مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر شد این مصوبات به مجلس اعاده شوند.
«عزت‌الله یوسفیان ملا» نماینده مردم آمل در مجلس در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به این پرسش که چرا شورای نگهبان، ایرادات مجمع تشخیص را به مجلس اعاده می‌کند، اظهارداشت: مجمع طرف مشورت رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره سیاست های کلی نظام است و اگر این سیاست ها در مصوبات لحاظ نشود، شورای نگهبان می‌تواند ایراد بگیرد، چنین مواردی در بررسی لوایح بودجه هم اتفاق افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: این ایرادات به مجلس برمی‌گردد و اگر نمایندگان بگویند ما نظر را لحاظ کرده‌ایم، دیگر بعید است ایراد و اشکالی باشد.
وی درخصوص دو مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و کنوانسیون پالرمو خاطرنشان کرد: چون شورای نگهبان ایرادی وارد نکرده و ایراد را به جای دیگر (مجمع) ارجاع داده است زمانی که این مصوبات در صحن یا کمیسیون مطرح شود، جنبه قانونی پیدا می‌کند و آن را می‌توان به عنوان قانون برای چاپ فرستاد.
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاحات احتمالی مجلس به این دو مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود، گفت: مصوبات زمانی به مجمع می‌رود که میان شورای نگهبان و مجلس اختلافی ایجاد شود، در این مورد اعلام اختلاف نشده، بلکه تذکری داده شده است بنابراین این مصوبات به مجمع نمی‌رود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه