روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 مهر 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 53630
0
0
27 روز به انتخابات نوامبر
کاوانا و راهبرد انتخاباتی دو حزب
شواهد نشان می‌دهد، به دلایلی متفاوت، هر دو حزب مایل باشند آتش ماجرای کاوانا تا روز انتخابات شعله‌ور بماند
ماجرای کاوانا، تا همین جا هم تاثیر زیادی روی صحنه انتخابات داشته است. بدنه هر دو حزب، تحت تاثیر تصمیمات نمایندگان و سناتورهایشان در دو مجلس و نیز اقدامات رئیس‌جمهور در این باره قرار گرفته‌اند. محسوس‌ترین تاثیر نیست، انگیزش قرمزها در صحنه سیاسی بود که البته به‌خوبی، به شکلی که در روزهای گذشته نوشتیم، توسط جمهوری‌خواهان مدیریت شد.
همچنین گفتیم که حالا که ماجرا به پایان رسیده باید دید روند صعودی بدنه جمهوری‌خواه در توجه به صحنه فروکش می‌کند یا خیر. محتمل‌ترین گزینه که البته یکی از چندین گزینه است این که بدنه جمهوری‌خواه با رضایت و آرامش حاصل از پیروزی در ماجرای کاوانا، دچار کاهش انگیزه شود، هر چند با توجه به فاصله کم تا انتخابات، به حال قبل برنمی‌گردد. بدنه دمکرات هم به احتمال بیشتر با خشم و درماندگی حاصل از این شکست مهم تهییج خواهد شد و البته اینکه هر کدام از کاهش و افزایش‌ها چطور در بدنه توزیع شود، در اثرگذاری واقعی‌اش روی نتیجه انتخابات موثر خواهد بود.
اما این‌ها روند طبیعی احساسات بدنه است. هر دو حزب تلاش‌های خود را نیز برای کنترل این احساسات و انگیزه‌ها به نحو مطلوب خواهند داشت.
اظهارات رئیس‌جمهور و چهره‌هایی مثل سناتور گرم در دوران تایید کاوانا، اولین نشانه‌های راهبردی انتخاباتی بود که بعد از تایید کاوانا و با توجه به گفته‌های ترامپ در مراسمش با کاوانا به نظر همچنان در جریان است. ترامپ با عذرخواهی از کاوانا و بی‌گناه‌خواندن او، در این جلسه و در دیگر سخنرانی‌های انتخاباتی‌اش، همچنان در شیپور درخطربودن مردان جوان و خطرناک‌خواندن دمکرات‌ها می‌دمد. اگر این واقعاً برنامه تبلیغاتی جمهوری‌خواهان باشد به این معناست که آن‌ها می‌خواهند، بدنه احساس خشم و تهدیدی که در دوران بررسی صلاحیت کاوانا داشت را با احساس شادی و پیروزی و به‌تبع آن، نحوت جایگزین نکند. آن‌ها می‌خواهند بدنه قرمز، ماجرای کاوانا را تنها یک نبرد در جنگی بزرگ نشان دهند و بدنه قرمز، به‌خصوص مردان سفیدپوست را همچنان در مرحله خشم نگه‌دارند، چون احساسات منفی پتانسیل بیشتری برای ترغیب انتخاباتی دارند.
برای دمکرات‌ها اما موضوع بدیهی است. تنها نگرانی آن‌ها این است که از سوی بدنه در این ماجرا مقصر شناخته شوند و این تصویر ایجاد شود که آن‌ها مقاومت کافی نکرده‌اند اما در عمل رهبران دمکرات، آنچه می‌توانسته‌اند کرده‌اند و این ممکن است باعث ایجاد نوعی احساس همدردی بین بدنه و رهبران شود. رای جو منشن نیز اهمیت چندانی در این میان پیدا نمی‌کند چون نه‌تنها تاثیرگذار نبوده بلکه رای‌دهندگان حوزه‌اش نیز از میانه حزب دمکرات فاصله دارند.
از امروز تا روز انتخابات، البته فرصت زیادی است تا اتفاقات دیگر وارد جریان اخبار شوند و ماجرای کاوانا را در ذهن رای‌دهندگان کمرنگ کنند؛ به‌خصوص در دوران ترامپ، سرعت این تولید اخبار ممکن است از دوره‌های قبلی نیز بیشتر باشد، اما ترجیح هر دو حزب این خواهد بود که خشم هوادارانشان را تا حد ممکن و تا پای صندوق حفظ کنند. دمکرات‌ها تلاش کمتری در این راه لازم دارند اما این به این معنا نیست که حتماً موفق‌تر خواهند بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه