روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 5300
0
0
توضیح رسانه ملی درباره شهرزاد میرقلی‌خان
جام جم آنلاین - رئیس سازمان صداوسیما درباره خروج شهرزاد میرقلی‌خان از کشور که گفته می‌شود بازرس ویژه صداوسیما بوده است، توضیحاتی را ارائه کرد. محمد سرافراز در گفت‌وگویی تصریح کرد: خانم میرقلی‌خان که سابقه پنج سال زندان در آمریکا به علت قصد خرید دوربین دید در شب را داشت، به توصیه نهادهای امنیتی و سابقه کار رسانه‌ای همکاری خود را با شبکه پرس‌تی‌وی آغاز کرد. رئیس سازمان صداوسیما گفت: وی در سه سالی که با رسانه ملی همکاری داشت، اجرای امور محوله را با دقت، سرعت و امانت‌داری به سرانجام می‌رساند. سرافراز اظهار کرد: عوامل یک دستگاه امنیتی با فراخواندن وی و بیان اینکه چرا کتاب چاپ کرده یا چرا با رسانه‌ها مصاحبه کرده است، از خانم میرقلی‌خان خواستند کشور را ترک کند. چنین برخوردی با ایشان غیرمنطقی بود چون کتاب نوشته‌شده سند محکومیت آمریکاست. وی به توصیه‌ ما کتاب نوشت چون بسیاری از زندانیان در آمریکا جرات نگارش آنچه را بر آن‌ها گذشته است، ندارند؛ لذا این آقایان بایستی توضیح دهند چرا با ایشان چنین برخوردی داشته‌اند. ابتدا اتهام مضحک جاسوسی زدند و بعد که مدرک نداشتند، حرف خود را پس گرفتند.
کشف محموله گیوتین‌های داعش در گمرک ایران
مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران از کشف محموله گیوتین دستی متعلق به داعش توسط ماموران گمرک سخن گفت. به گزارش مهر، علیرضا دشتانی در همایش تشریح مقررات ترانزیت بابیان اینکه برخی مواقع مشکلاتی در گمرک مقصد برای برخی محموله‌های شیمیایی به وجود می‌آید که ماه‌ها طول می‌کشد تا ثابت شود این محموله پیش ساز مواد مخدر نیست، اظهار داشت: چندی پیش در یک مورد محموله‌ای حامل گیوتین دستی برای پادگانی که داعش در حال آموزش بوده، کشف و ضبط شد، البته از دیدگاه ما شرکت‌های حمل‌ونقلی این‌چنین نیستند بلکه اطلاعی از برخی محموله‌ها ندارند.
حاجی بخشی؛ پیشنهاد‌دهنده طرح تفکیک جنسیتی در اتوبوس‌های عربستان
پارسینه- ذبیح‌الله بخشی‌زاده (۱۳۱۲ توابع اراک - ۱۳ دی ۱۳۹۰ تهران) معروف به حاجی بخشی از اعضای معروف بسیج در دوران جنگ ایران و عراق و شرکت‌کنندگان در تجمعات گروه انصار حزب‌الله بود. وی در سن ۴۷ سالگی به جبهه اعزام شد و تا پایان جنگ ایران و عراق حضور و نقش مهمی در تبلیغات جنگ داشت. وی در میان نظامیان ایرانی به حبیب بن مظاهر شهرت داشت.شاید کمتر کسی بداند که حاجی بخشی پیشنهاددهنده جداسازی قسمت مرد و زن در اتوبوس‌ها باشد، طرحی که به خاطر آن به ریاض دعوت‌شده و مسئولان عربستان به او جایزه می‌دهند. 
در کتاب زندگینامه او آمده است: «یکی از افتخارات من، طرح جداسازی زن و مرد در اتوبوس‌های شرکت واحد بود. بعد از جنگ که به مکه مشرف شده بودم،‌ برای اولین بار این طرح را به مسئولان سعودی دادم.
من را دعوت کردند به ریاض، یک جایزه هم به من دادند. بعدها این پیشنهاد را توی تهران هم اجرا کردند.»(ص 185)
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه