روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 شهریور 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 52895
0
0
تمجید رئیس آکادمی سینمای اسپانیا از کارگردان ایرانی
اصغر فرهادی هم‌تراز فلینی و کوروساوا است
رئیس آکادمی سینمای اسپانیا گفت: اصغر فرهادی در زمره فیلمسازان بزرگ تاریخ سینما از جمله فلینی و کوروساوا است.
به گزارش ایلنا، بارروسو، رئیس آکادمی سینمای اسپانیا در جمع اعضای این آکادمی و گروهی از فیلمسازان جوان که برای شرکت در مسترکلاس اصغر فرهادی به اسپانیا رفته‌اند، در مادرید گفت که ساخت فیلم توسط فرهادی در اسپانیا بسیار اتفاق با ارزشی است.
او از فرهادی خواست که به فعالیت هنری خود دراسپانیا همچنان ادامه دهد و تاکید کرد که آغوش سینمای این کشور برای او همیشه باز است.
فرهادی برای شرکت در مراسم آغاز نمایش عمومی فیلم تازه خود یعنی «همه می‌دانند» به مادرید سفر کرده است. رئیس آکادمی سینمای اسپانیا با ستایش کار تازه فرهادی گفت که فیلمساز ایرانی با شگفتی، فیلمی کاملاً اسپانیایی ساخته است.
اصغر فرهادی در پاسخ به سوالی در باره تجربه چالش زبان در کار با بازیگران گفت: طبیعتا این امر یک چالش است ولی امتیازهایی هم برای کارگردان به همراه می‌آورد.
او توضیح داد: وقتی از طریق مترجم با بازیگر صحبت می‌شود، زیاده‌گویی‌ها و شرح و بسط اضافی در کار نیست و مستقیم و روشن، خواسته کارگردان به بازیگر منتقل می‌شود. به گفته او، گاهی زیاده‌گویی و توضیح بسیار، خود سبب سوءتفاهم می‌شود.
او اضافه کرد: این شرایط کارگردان را وادار می‌سازد تا به چشم‌ها، رفتار و حرکات بازیگران بیشتر توجه کند که این مسئله، امتیاز مهمی است.
فیلم تازه فرهادی از جمعه شب در سینماهای سراسر اسپانیا به نمایش درآمد. چهارشنبه شب هم نمایش ویژه‌ای در دو سالن مجموعه سینمایی کایائو مادرید برگزار شد که در آن وزرای فرهنگ و دارایی اسپانیا به همراه بازیگران و صدها نفر از اهل هنر و فرهنگ این کشور شرکت کردند.
آکادمی سینمای اسپانیا به تازگی اصغر فرهادی را به عنوان عضو افتخاری هیات امنای این آکادمی معرفی کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه