روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مرداد 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 51013
0
0
چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم
حمید طاهری‪-‬ برای من که خود را خبرنگار نمی دانم نوشتن درباره روز خبرنگار شاید از دید خودم کمی کمیک باشد. ولی از جهت دیگر حضور در رسانه و خوردن تنم به تن خبرنگاران و روزنامه نگاران کمی از بار کمیک داستان می کاهد. تاریخ همواره برای انسان بهترین اشل بوده است تا در مقام مقایسه، درباره مفاهیم ،جایگاه ها و‌...قضاوت کند.
نزدیکی روز خبرنگار با سالگرد مشروطه به عنوان درخشان‌ترین برگ تاریخ آزادی‌خواهی در این مملکت که از قضا با شروع روزنامه نگاری مدرن همزمانی دارد،می تواند جلوه ای دیگر یابد. آزادی خواهان روزنامه نگاری که الگوهایی شده‌اند برای تاریخ تا همواره شنیدن نام کسانی چون «جهانگیر خان صوراسرافیل» در دل هر آزادی خواهی لرزه بیندازد و اشک در گوشه چشم مان جمع کند که از یاد نبریم مستبدین تاریخ این سرزمین خون از دهان چه کسانی درآورده اند و خنجر در دل چه انسان ها نکرده اند. خون هایی که از برگ تاریخ پاک نشده و نمی شوند تا در کودتای ننگین آمریکایی-شاهنشاهی ۲۸ مرداد دوباره بر زمین روزنامه ها و حافظه تاریخی ما بریزد تا از یاد نبریم آنان را. با این وجود از یاد برده‌ایم همه آنها را و تنها نامی شده اند در گوشه ذهن مان که شاید ستون روزنامه ای  در سالگرد مشروطه یاد آنها را دوباره در ذهن مان زنده کند.
«قهرمانان ژورنالیست کاریکاتوری» که یا در رسانه های خارج از کشور در حال تورق روزنامه ها و تبلیغ دوستان داخل نشین خود هستند یا روزنامه نگاران داخلی هستند که عاشقانه و دلالانه در حال تبلیغ این یا آن حزب و شخصیت سیاسی، چون تیزاب بر حافظه تاریخی این سرزمین می‌ریزند؛ خاکستر نشینانی که چشم بر کاخ ها دوخته اند، تیشه بر ریشه  آزادی و عدالت فرود می آورند و حتی قادر (و حاضر) به دفاع از حق خود نیستند. اکنون در جعبه پاندورای آینده مان به جز سیاهی هیچ نیست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه