روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
15 بهمن 1394  |  گردشگری  |  کد خبر: 5088
0
0
آمریکا تحریم های جدید علیه کره شمالی اعمال می کند
یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که کشور متبوعش تصمیم قطعی برای اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی دارد.
خبرگزاری قطر چهارشنبه از واشنگتن گزارش داد که این نظر پس از آن اعلام شد که کره شمالی از فرستادن یک ماهواره به مدار زمین در چند روز آینده خبر داد.
‘دانیل راسل› دستیار امور آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه آمریکا گفت که برنامه پرتاب موشک حامل ماهواره می تواند به تحریم های شدید جدیدی از سوی جامعه بین المللی بینجامد.
این مقام ارشد آمریکایی ‹اقداماتی را که کره شمالی اتخاذ کرده و می کند بی ثبات کننده ‹ و نیازمند ‹یک اقدام قوی تر از سوی شورای امنیت سازمان ملل و جامعه بین المللی برای اعمال پیامدهای واقعی› برای این اقدامات توصیف کرد.
راسل یادآور شد که که دیپلمات های آمریکا در نیویورک درگیربحث های عمیق به منظور تشدید تحریم ها ‹علیه کره شمالی و ‹چگونگی واکنش به تجاوزها› هستند.
کره شمالی ماه گذشته دست به یک آزمایش بمب هیدروژنی زد که براساس این گزارش چالش آشکار نسبت به تحریم های سازمان ملل و جامعه بین المللی است.لازم به یادآوری است که ‹جان کری› وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته برای
گفت و گو با همتای چینی خود در ارتباط با مسایل شرق و جنوب شرق آسیا به پکن سفر کرد.
دو روز بعد از این سفر نیز نماینده ارشد آمریکا در امور کره شمالی سفری به پکن و مذاکراتی در پایتخت چین در رابطه با تحریم های کره شمالی انجام داد که مطلبی از این گفت و گوها منتشر نشد. 
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه