روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 بهمن 1394  |  گردشگری  |  کد خبر: 4996
0
0
«نواز شریف» به دعوت «اوباما» درکنفرانس امنیت هسته‌ای شرکت می‌کند
رسانه های دولتی پاکستان اعلام کردند که «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان، به دعوت«باراک اوباما» در کنفرانس امنیت هسته ای «واشنگتن» که حدود دو ماه دیگر برگزار خواهد شد، شرکت می کند.به گزارش مهر به نقل از «سما تی وی»، نخست وزیر پاکستان به دعوت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در کنفرانس امنیت هسته ای که ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) در «واشنگتن» برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.«جلیل عباس جیلانی» سفیر پاکستان در واشنگتن گفته است که مشارکت پاکستان در کنفرانس امنیت هسته ای در عالی‌ترین سطح، حاکی از تعهد بالای این کشور نسبت به موضوع امنیت هسته‌ای دارد. پاکستان یکی از کشورهای صاحب سلاح هسته‌ای و یکی از قدرت‌های اتمی جهان شناخته می شود. کنفرانس امنیت هسته‌ای واشنگتن ۳۱ مارس به مدت دو روز و با شرکت نمایندگان بیش از کشور ۳۵ برگزار خواهد شد و در آن ضمن بررسی برنامه‌های آینده در زمینه امنیت هسته ای، زمینه ای برای گفت و گو درباره راه های امن تر ساختن دستاوردهای هسته‌ای خواهد بود. در ماه‌های اخیر، رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی اعلام کردند که واشنگتن سعی دارد در قالب امضای توافقنامه هسته ای با پاکستان، توان هسته ای نظامی این کشور را محدود و کنترل کند.  بدنبال انتشار این گزارش ها، مقامات عالی و دیپلماتیک پاکستان، به شدت و بلافاصله آن را تکذیب و تاکید کردند که این کشور هرگز در زمینه توان بازدارندگی خود، مصالحه و معامله ای انجام نخواهد داد.  
گزارش برخی موسسات مطالعاتی و تحقیقاتی بین‌المللی حکایت از آن دارد که پاکستان در میان کشورهای صاحب سلاح هسته‌ای، سریع‌ترین رشد را در افزایش توان هسته ای نظامی خود دارد و می تواند تا ۱۰ سال آینده، بعد از آمریکا و روسیه، به سومین قدرت هسته ای جهان تبدیل شود. لازم به ذکر است که کنفرانس «امنیت هسته ای» برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در واشنگتن و پس از آن در سال ۲۰۱۲ در «سئول»  و ۲۰۱۴ در «لاهه» برگزار شد.
یک فرمانده ارتش صهیونیستی:آماده مقابله با حمله موشکی حزب الله نیستیم
«ایال بن رئوبین» معاون فرمانده ارتش صهیونیستی در منطقه شمال فلسطین اشغالی( جنوب لبنان) فاش کرد که «اسرائیل برای مقابله با حملات موشکی حزب الله آماده نیست و هیچ طرحی نظامی برای رویاروئی با عملیات نظامی فلسطینی ها ندارد». به گزارش ایرنا به نقل از العهد، رئوبین که عضو فراکسیون « المعسکر الصهیونی » در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) می باشد، گفت: آرامش کنونی در مرزهای لبنان موجب افتخار برای ارتش اسرائیل و نتایج جنگ دوم آن علیه لبنان نیست در حالی که می توانستیم با اداره بهتر آن جنگ به نتایج بسیار بهتری دست یابیم.
وی در مصاحبه با روزنامه « اسرائیل هیوم» اعتراف کرده است که « اسرائیل از جنگ سال 1982 تاکنون از جمله جنگ تابستان سال 2006( جنگ 33 روزه) هیچ پیروزی واقعی کسب نکرده است و عملیات « السور الواقی» یک استثناء بود. 
این فرمانده ارتش صهیونیستی در پاسخ به ادعای « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر پیروزی ارتش این رژیم در جنگ سال 2014 علیه غزه، تاکید کرد: آنچه رخ داد با یک پیروزی فاصله زیادی داشت و تنها جنگی بود که 52 روز طول کشید و ارتش اسرائیل نتوانست هیچ یک از طرح هایش را اجرا کند. رئوبین خاطرنشان کرد: ارتش اسرائیل آمادگی مقابله با تهدیدها را ندارد و در جنگ علیه غزه ، فرماندهی غیرنظامی هم نتوانست از ساکنان فلسطین اشغالی حمایت کند. 
وی گفت: ارتش اسرائیل در صورت هرگونه عملیات نظامی در مناطق شمالی (جنوب لبنان) نگران مشکل بزرگ در جبهه داخلی است زیرا تنها 30 درصد ساکنان شمال از خانه های امن برخوردار هستند. 
این فرمانده ارتش صهیونیستی افزود: بودجه‌های درنظر گرفته شده توسط کابینه نتانیاهو برای این منظور، مسخره آمیز است و او باید به سرعت و شتابان اقدامات مطلوب را شروع کند.
رئوبین تاکید کرد: اسرائیل حتی از مقابله با عملیات زیرگرفتن با ماشین و استفاده از سلاح های سرد توسط فلسطینی ها در کرانه باختری عاجز است و هیچ راه حل نظامی برای برخورد با یک کودک 13 ساله فلسطینی وجود ندارد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه