روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 تیر 1397  |  بین الملل  |  کد خبر: 49653
0
0
تاریخ برگزاری جشنواره کن 2019 مشخص شد
مسئولان جشنواره فیلم کن تاریخ برگزاری هفتاد و دومین دوره این رویداد سینمایی را اعلام کردند. جشنواره کن 2019 از سه‌شنبه 14 ماه مه آغاز به کار می‌کند و تا شنبه 25 ماه مه ادامه خواهد داشت. جشنواره هفتاد و یکم هم از سه‌شنبه تا شنبه برگزار شد. بعد از هفتادمین سالگرد راه‌اندازی مهم‌ترین جشنواره فیلم اروپا در سال 2016، تغییر تاریخ برگزاری جشنواره کن در سال 2018 به عنوان آغاز دوره‌ای جدید در تاریخ این رویداد سینمایی قلمداد شد.
به نوشته ورایتی، جشنواره هفتاد و دوم در بازه‌ای 12 روزه برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز به صورت زنده و رایگان شنبه شب از طریق «CanalPlus» پخش خواهد شد.
باید منتظر ماند و دید قوانین و شرایط نمایش تولیدات جدید در کن 2019 با جشنواره امسال تفاوتی خواهد داشت یا نه. طبق قوانینی که از امسال به اجرا درآمد، نشست خبری فیلم‌های بخش مسابقه به بعد از فرش قرمز و نمایش فیلم در کاخ جشنواره موکول شد. این تغییر با هدف جلوگیری از لو رفتن فیلم‌ها در توییتر و انتشار نقد پیش از اکران هر فیلم صورت گرفت. این در حالی است که اصحاب رسانه و خبرنگاران همچنان با رویه جدید نمایش فیلم‌ها در کن مخالف‌اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه