روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 تیر 1397  |  گردشگری  |  کد خبر: 49503
0
0
پذیرش دانشجو به زبان انگلیسی در حوزه آب
محمود نیلی‌احمدآبادی در نشست هم‌اندیشی ارتقای 5 دانشگاه و 5 پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین‌المللی بیان کرد: دانشگاه تهران در این زمینه سیاست‌های خود را تغییر داده و میزان حق‌التدریس پژوهشی اساتید را کم کرده که از سقف ۲۶ واحد به ۱۲ واحد رسیده است. همچنین بازنگری آئین‌نامه ترفیع اساتید، اختصاص یک درصد از بودجه دانشگاه به بین‌المللی‌سازی، سه برابر شدن بودجه بین‌المللی دانشگاه، اصلاح آئین‌نامه گرنت پژوهشی و تدوین آئین‌نامه جذب دانشجویان پسادکتری در همین راستا بوده است.
به گزارش ایلنا، نیلی احمدآبادی گفت: دانشگاه تهران در حوزه‌ آب، موسسه‌ای مشترک با یونسکو و وزارت امور خارجه ایجاد کرده است که از مهرماه امسال در این موسسه دانشجو به زبان انگلیسی پذیرش خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین برنامه داریم که تمام دانشجویان دوره دکتری این دانشگاه، ۶ تا ۹ ماه فرصت مطالعاتی در خارج از کشور بگذرانند که امسال از ۱۱۰۰ دانشجو، ۴۰۰ دانشجوی این دانشگاه به فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعزام می‌شوند.
وی افزود: اعضای هیات علمی این دانشگاه که تحصیل آنها در داخل ایران بوده نیز به فرصت مطالعاتی ۶ تا ۱ ساله اعزام می‌شوند. ضمن اینکه دانشگاه تهران با کشور کره‌جنوبی، موسسه مشترکی تاسیس کرده که قرار است ۱۰۰ هزار دلار طرف کره‌ای و ۱۰۰ هزار دلار دانشگاه تهران برای راه‌اندازی این موسسه اختصاص دهند. ضمن اینکه دانشگاه تهران با کشورهای چین و روسیه نیز فعالیت‌های مشترک علمی و آموزشی دارد. علاوه بر این تعدد مراکز رتبه‌بندی در دنیا نشان می‌دهد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه