روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 تیر 1397  |  گردشگری  |  کد خبر: 49030
0
0
۸۰۰ مدرسه در تهران به مقاوم‌سازی و نوسازی نیاز دارد
ریاست مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان تهران گفت: ۸۰۰ مدرسه در تهران به مقاوم‌سازی و نوسازی احتیاج دارد یعنی اگر کوچکترین زلزله‌ای در تهران رخ بدهد این مدارس در خطر جدی هستند.
به گزارش ایلنا، نعمت بنی‌آدم، ریاست مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان تهران دیروز در نشستی خبری گفت:‌ شاید تصور بر این باشد که تهران وضعیت مطلوبی به نسبت استان‌های دیگر دارد و به لحاظ فضای آموزشی بی‌نیاز است، در حالی که تهران جزو سه استان فقیر از نظر تجهیزات آموزشی است. تهران، سیستان و بلوچستان و البرز جزو فقیرترین استان‌های کشور به لحاظ تجهیزات آموزشی هستند. وی ادامه داد: در تهران حدود 6 هزار مدرسه با 60 هزار کلاس درس وجود دارد که تا حدی نیازهای فضای آموزشی برای دانش آموزان برطرف شده است، اما نمی‌توان به اینها بسنده کرد؛ 25 درصد از این فضاهای آموزشی فرسوده است یعنی اگر به داد آن نرسیم قطعا مضرات زیادی برای دولت، جامعه، آموزش و پرورش و ... در پی خواهد داشت. در این میان دولت کمک کرده است اما با توجه به شرایط خاصی که جامعه دارد این میزان کمک کفایت نمی‌کند. این بزرگترین معضل ما است و از قدیم الایام هم خیرین در این زمینه دست دولت را گرفته‌اند.
او افزود: در تهران 2 هزار مدرسه دولتی وجود دارد که با درایت آموزش و پرورش تا حدی نوسازی شدند اما این مطلوب ما نیست 1500 مدرسه غیرانتفاعی هم داریم که جزو مسئولیت‌های کاری ما محسوب نمی‌شود و هرگز کمک خیرین را خرج مدارس غیرانتفاعی نکرده‌ایم. او افزود: 800 مدرسه در تهران به مقاوم‌سازی و نوسازی احتیاج دارد یعنی اگر کوچکترین زلزله‌ای در تهران رخ بدهد این مدارس در معرض خطر جدی هستند. در بازدید از برخی از این مدارس پشت ما لرزید و سعی کردیم سریعا این را به خیرین سوق بدهیم تا وارد مرحله بازسازی مدارس شوند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه