روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 تیر 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 48825
0
0
فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد
ایرنا| حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شد و اعضای این کمیسیون با رای خود به ریاست 14 ساله علاء الدین بروجردی پایان دادند. انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در سال سوم بعدازظهر امروز - یکشنبه - برگزار شد.
حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب با اکثریت آرای اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد.
در این انتخابات مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم، حشمت الله فلاحت پیشه و علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد نامزد ریاست بودند که فلاحت پیشه و ذوالنوری هر یک 9 رای و بروجردی پنج رای را کسب کردند که به دلیل تساوی آرای فلاحت پیشه و ذوالنوری قرعه کشی انجام شد و قرعه ریاست به نام فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد افتاد. فلاحت پیشه متولد 1350 نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره های هفتم ، هشتم و دهم از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب،دالاهو،گهواره و حمیل است که در این ادوار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود.
علاءالدین بروجردی در دو سال گذشته ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم را بر عهده داشت.
وی در مجالس دوره های هفتم، هشتم و نهم نیز رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود که با رای امروز اعضای این کمیسیون ریاست 14 ساله علاءالدین بروجردی پایان یافت.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه