روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
31 اردیبهشت 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 47378
0
0
گفت‌وگوی رهبران آمریکا و کره‌ جنوبی درباره تغییر موضع احتمالی «اون»
ایسنا| به گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ ریاست جمهوری کره‌ جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مون جائه این، رئیس‌جمهور این کشور و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت‌وگوی تلفنی ۲۰ دقیقه‌ای با یکدیگر داشته و در این گفت‌وگو درخصوص واکنش‌های اخیر پیونگ یانگ با یکدیگر تبادل نظر کردند.
با وجود آنکه برگزاری نشستی مهم در اواخر آوریل میان رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی و رهبر کره شمالی امیدها را برای آشتی میان دو طرف افزایش داد اما در روزهای اخیر کره شمالی لحن و واکنش‌های خود را تغییر داده است. ری سون گوون، مذاکره کننده ارشد کره شمالی روز پنجشنبه گفت کشورش هیچ مذاکراتی با کره‌ جنوبی تا زمانی که مطالبات ما از جمله در ارتباط با رزمایش مشترک آمریکا و کره‌ جنوبی برآورده نشود، انجام نخواهد شد.
زیرنویس: روزهایی که کیم جانگ اون تازه نشانه‌های تمایل خود برای رویکرد مسالمت‌آمیز را مطرح کرد، مقامات دولت ترامپ و رسانه‌های هوادارش، عجولانه آن را نشانه تسلیم کره شمالی و موفقیتی برای ترامپ خواندند. در ایران هم بعضی رسانه‌ها، اغلب نزدیک به اصلاح‌طلبان، آن را ابزار کنایه‌ای به هواداران شبیه‌سازی سیاست خارجی کره شمالی در ایران کردند. نادرست‌بودن تمایل به رویکرد کره شمالی بدیهی است اما این کنایه نیز عجولانه بود. همان زمان بسیاری از تحلیلگران گفته بودند برنامه کره شمالی به آن سادگی نیست، هدف اصلی‌اش کاهش تنش با جامعه جهانی است و احتمالاً خواسته اصلی آمریکا را با مانعی جدی مواجه خواهد کرد. این اولین نشانه‌های صحت آن پیش‌بینی‌هاست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه