روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اردیبهشت 1397  |  بین الملل  |  کد خبر: 47204
0
0
سه کتاب تازه از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان»
سه کتاب از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» به نام‌های «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها»، «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» و «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» به تازگی توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.
مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها
کتاب «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است. این کتاب 5 مصاحبه با لوترکینگ از 1957 تا 1968 یعنی از نخستین حضور تلویزیونی تا آخرین مصاحبه درست ده روز پیش از ترورش را که در نشریات و مجلاتی مثل «ابونی» و برنامه تلویزیونی دهن باز یا شصت‌وهشتمین اجلاس سالانه گردهمایی خاخام‌ها انجام شده است، شامل می‌شود.
پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم: «این مجموعه شامل مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای مارتین لوترکینگ (جونیور) در طول زندگی حرفه‌ای‌اش، از نخستین حضور تلویزیونی تا آخرین مصاحبه دقیق و موشکافانه، درست ده روز پیش از ترورش به همراه برخی مطالب ارزنده ازجمله توصیه‌های کم و بیش فراموش‌شده وی در رابطه با حقوق شهروندی در ستون مجله آبنوس می‌شود.» کتاب «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده در 141 صفحه و به قیمت 11۰۰۰ تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.
ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها
کتاب «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است. این کتاب 4 مصاحبه با لوترکینگ از 2010 تا 2012 را که توسط سام ولر در کنفرانس سالانه سن‌دیگو یا دانشگاه پزشکی وسترن انجام شده است، شامل می‌شود. «اسلحه لیزری، ربات و موشک: تاثیر ردی‌بردی بر آینده»، «معمار آثاری و سایر مقاله‌‌ها»، «دمای اشتعال کتاب» و «آخرین گفت‌وگو» سرفصل‌های این کتاب هستند.
پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم: «ری بردبری با ذکاوت و اشتیاق در مجموعه گفت‌وگویی، شامل آخرین مصاحبه‌ای که با زندگینامه‌نویسش دارد به عنوان محبوب‌ترین و موثرترین نویسنده آمریکا از ادبیات، سفرهای فضایی، معماری و میراثش سخن می‌گوید.»
کتاب «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده در 128 صفحه و به قیمت 10000 تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.
کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها
کتاب «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه حسین کربلایی‌طاهر (شاهین) مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است.
این کتاب 6 مصاحبه با وانگات از 1977 تا 2007 را که در نشریاتی مثل ژاریس ریوی‌‌یو، استاپ اسمایلینگ، این دیز تایمز آنلاین و ... منتشر شده است، شامل می‌شود. «کورت وانِگات، هنر داستانسرایی»، «برای دوست داشتن، چیزی بیش از مرگ باید وجود داشته باشد»، «نمایش جو و کورت»، «مالیخولیای پایان همه‌چیز»، «آقای وانِگات، خدا بیامرزدت» و «آخرین گفت‌وگو» بخش‌های مختلف این کتاب هستند.
پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم: «یکی از بت‌شکن‌های بزرگ آمریکا به تفصیل راجع به سیاست، جنگ، کتاب و نویسندگی در مجموعه‌ای از گفت‌وگوها، ازجمله آخرین گفت‌وگوی منتشرشده‌اش، صحبت می‌کند.»
کتاب «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه حسین کربلایی‌طاهر (شاهین) در 158 صفحه و به قیمت 12000 تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه