روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اردیبهشت 1397  |  بین الملل  |  کد خبر: 47202
0
0
آغاز «ابلوموف» با حضور حسن فتحی
سفیر فرانسه به تماشای «آنتی گون» نشست
نمایش‌های «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به کارگردانی افشین زمانی و «ابلوموف» به کارگردانی سیاووش بهادری راد به ترتیب در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ اجراهای عمومی خود را از ۲۴ اردیبهشت در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کردند.شامگاه دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ با حضور حسن فتحی (کارگردان سینما و تلویزیون) نمایش «ابلوموف» به کارگردانی سیاووش بهادری راد اجرای عمومی خود را در این مجموعه تئاتری آغاز کرد. او پیش از آغاز این نمایش گفت: بسیار جسارت می‌خواهد که یک اثر ادبی را در قالب اثری نمایشی اقتباس کرد و خوشبختانه نسل سیاوش بهادری راد این هوشمندی و جسارت را دارد که بنا به فراخور زمانه آثار مهم روسی را اقتباس کند. بی‌شک اقتباس از این اثر مهم روسی بی‌مناسبت به شرایط تاریخی و اجتماعی‌مان نیست و امیدوارم جامعه ما با هشداری که چنین اثری می‌دهد هشیار باشد و از اختلال ابلوموفیسم یعنی خیال‌پردازی به‌دوراز عمل مصون بماند.
همچنین پیش از نمایش «ابلوموف» نیز نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به کارگردانی افشین زمانی در این مجموعه تئاتری اجرای عمومی خود را آغاز کرد.
در این نمایش محمد معتضدی، ویدا جوان، محمدرضا خادمی، مونا کرمی، جوانه دلشاد، ‌سهیل محزون و... به‌عنوان بازیگر، مهسا منصوری دستیار کارگردان، عباس اسکندریه، آرش تخیری مدیران صحنه، عسل حسینی سیانکی عکاس، فرید علی‌اکبری ساخت تیزر، سینا نورائی طراح پوستر و دپارتمان تئاتر نورا روابط عمومی و تبلیغات در این نمایش همکاری می‌کنند.
مطابق جدول زمان‌بندی‌شده این مجموعه نمایش‌های «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «ابلوموف» به ترتیب در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ از ۲۴ اردیبهشت تا دوشنبه ۲۱ خردادماه به صحنه می‌روند.
سفیر فرانسه به تماشای «آنتی گون» نشست
«فرانسوا سنمو» سفیر فرانسه شامگاه دوشنبه ۲۴ اردیبهشت به تماشای نمایش «آنتی گون» به کارگردانی علی راضی نشست. همچنین غلامحسین ابراهیمی دینانی، رضا کیانیان، شیرین یزدان بخش، هومن شاهی نیز تاکنون به تماشای این نمایش نشسته‌اند.
نمایش «آنتی گون» با بازی صابر ابر، ناتالی متی، نوال شریفی طبق جدول زمان‌بندی‌شده این مجموعه از ۱۶ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد در سالن استاد سمندریان به صحنه می‌رود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه