روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اردیبهشت 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 47181
0
0
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خبر داد:
توقف برداشت غیرمجاز ۵۰۰ میلیون مترمکعبی آب
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از ۵۰۰ میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی دشت‌ها در سال گذشته در قالب طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی خبر داد. به گزارش مهر محمد حاج رسولیها، در چهل و سومین گردهمایی مدیران ارشد آب کشور گفت: چند سالی است که کشور درگیر خشکسالی بوده و امیدواریم با تلاش همه فعالان صنعت آب تابستان امسال نیز همچون گذشته این بار پر مسئولیت به خوبی به مقصد برسد.
او با اشاره به عملکرد شرکت مدیریت منابع آب در سال گذشته گفت: در سال ۹۶ با یک کار بسیار سنگین آب قابل برنامه ریزی در بخش‌های مختلف شرب، صنعت، کشاورزی و خدمات به تفکیک ۶۰۹ دشت مطالعاتی و ۳۱ استان پایش شد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
این مقام مسوول با اشاره به پیگیری جدی مصوبات شورای عالی آب در راستای اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی تصریح کرد: در مجموع ۱۵ پروژه برای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی تعریف شده که متولی ۱۱ پروژه وزارت نیرو و متولی چهار پروژه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان زمین شناسی است که در این راستا کارگروهی مشترک میان وزارت خانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی تشکیل شده است. حاج رسولی‌ها از آغاز طرح آماربرداری دور سوم منابع و مصارف آب خبر داد و گف: این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است و با تکمیل آن اطلاعات گذشته به روز شده و راهنمای ما برای اتخاذ تصمیم‌های آتی خواهد بود. مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با تاکید بر اهمیت توسعه دولت الکترونیک گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته سامانه ساماب در همه شرکت‌ها و سامانه سامیر در ۸۰ درصد شرکت‌های آب منطقه‌ای راه‌اندازی شد که امیدواریم در سال جاری سامانه ساماب در همه دفاتر پیشخوان دولت فعال شود.
او با بیان اینکه نیروگاه‌های برق آبی در سال گذشته در تولید انرژی به یک رکورد تاریخی دست یافتند گفت: در پیک شبکه برق سال گذشته نیروگاه‌های برق‌آبی به صورت هم‌زمان ۹ هزار و ۳۲۹ مگاوات تولید کردند که این رقم یک رکورد محسوب می‌شود. این مقام مسوول با اعلام این مطلب که در سال گذشته ۶ واحد برق‌آبی به ظرفیت ۴۱۹ مگاوات به شبکه سراسری متصل شد، ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان انرژی تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) ۳۹ فقره موافقت‌نامه گذر حجمی آب به شرکت‌های آب منطقه‌ای دارای پتانسیل نیروگاه برق‌آبی کوچک تخصیص و برای بخش خصوصی صادر شد و علاوه بر آن فرایند سرمایه‌گذاری در این بخش تسهیل شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه