روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 اردیبهشت 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 47133
0
0
نتایج اولیه انتخابات عراق اعلام شد؛ جریان صدر در صدر قرار دارد
ایلنا| به گزارش السومریه‌نیوز، وزارت کشور عراق، بامداد روز دوشنبه نتایج انتخابات پارلمانی را در ۱۰ استان این کشور اعلام کرد. در هشت استان کشور هنوز نتیجه انتخابات موردبررسی و تایید قرار نگرفته است.
نتایج به‌دست آمده تاکنون، نشان می‌دهد که ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر» در شش استان در رتبه نخست و در چهار استان در رتبه دوم قرار داد. این ائتلاف شامل جریان صدر و حزب کمونیست بوده و براساس مبارزه با فساد تشکیل شده است.
ائتلاف «النصر» به ریاست «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق که مورد حمایت ائتلاف بین‌المللی است، در تمامی استان‌ها به جز نینوا و بزرگ‌ترین شهر آن یعنی موصل بعد از ائتلاف‌های الفتح و سائرون قرار گرفته است.
زیرنویس: طبعاً تحلیل نتایج انتخابات عراق کار زیرنویس نیست؛ اما نکته‌ای که در کنار این خبر می‌توان به آن پرداخت مزیت نسبی نتایج اولیه در چنین انتخاباتی برای برخی تحلیلگران و رسانه‌ها است. مثل لبنان، با توجه به بی‌خبری نسبی مخاطب عام ایرانی از دسته‌بندی‌های عراق و قاطع‌نبودن پیروزی احزاب در نتایج اولیه، هر کس هر گروهی را به هر دلیلی که خواست برنده یا بازنده اعلام می‌کند و نهایتاً اگر نتایج نهایی و عملکرد پارلمان حاصل خیلی متفاوت شد، بهانه اولیه‌بودن نتایج اولیه به کمک می‌آید، تازه اگر مخاطبی که تحلیل اولیه را دیده اصلاً بقیه ماجرا را بررسی کند!
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه