روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 اردیبهشت 1397  |  گردشگری  |  کد خبر: 46843
0
0
حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی۱۳ درصد افزایش یافت
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: با پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی به هیات وزیران تکلیف سایر سطوح مزدی مستمری بگیران تامین اجتماعی روشن و ۱۳ درصد افزایش یافت.
به گزارش مهر، علی ربیعی افزود:​ بنا بر این مصوبه حداقل مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ۱ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان خواهد بود که ۱۹ونیم درصد افزایش را شامل می‌شود و سایر سطوح نیز تا ۵ میلیون تومان ۱۳درصد افزایش را مشمول می‌شود. ربیعی ادامه داد: علاوه بر این سایر خدماتی که سازمان تامین اجتماعی در حقوق پرداخت می‌کند، مثل حق خواربار، حق عائله‌مندی، حق مسکن، بن و حق همسر متکفل افزایش خواهد یافت، به عنوان مثال بن ۴۳ هزار تومان، حق مسکن ۱۸هزارو۵۰۰ تومان، عائله‌مندی ۳۹ هزار تومان، حق فرزند ۷ هزار و ۹۵۰ تومان و سنوات ۵ هزار و ۹۵۰ تومان افزایش داده می‌شود. همچنین همسان سازی که در بند ۳۹ بودجه سال ۱۳۸۸ آمده است نیز به قوت خودش باقی است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به حداقلی که به حقوق‌های پایین و حداقلی بگیران مستمری اضافه کردیم که رقم مناسبی بود، در سایر سطوح نیز اضافه شد که با کانون‌های بازنشستگان رایزنی صورت گرفت و تفاهم عمومی نیز در این خصوص وجود داشت که هیئت وزیران هم به پیشنهاد سامان تامین اجتماعی و وزارت راه و تعاون رای مثبت داد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه