روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 اردیبهشت 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 46805
0
0
جهانگیری :
کشور برای حل چالش‌ها به گفت‌وگو نیاز دارد
ایسنا| معاون اول رییس جمهور تصریح کرد که کشور بیش از هر زمان دیگری برای حل چالش‌ها به گفت و گو نیاز دارد.
اسحاق جهانگیری در دوسالانه اقتصاد کشاورزی کشور که در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: هیچ کدام از این مسائل راه حل تک بعدی ندارد و برای حل آنها باید گفت‌وگو کرد تا راه حلی مورد اتفاق همه بخش‌ها برای آن یافت.
این مسئول با بیان اینکه سیاست یعنی افق جدیدی پیش روی جامعه باز کنیم تصریح کرد: با جامعه‌ای مایوس نسبت به آینده نمی‌توان به سمت پیشرفت حرکت کرد.
وی ادامه داد: کشور ها تلاش دارند مشکلات بزرگ خود را کوچک کنند، اما در کشور ما برخی به خاطر رقابت سیاسی سعی می‌کنند مشکلات کوچک را بزرگ جلوه دهند.
این مسئول افزود: امروز جریان مخالف نظام جمهوری اسلامی که همواره به دنبال براندازی بوده‌اند سعی دارد به جامعه این موضوع را القا کند که جامعه دولت ندارد و بی دولتی را به مردم القا کند.
او ادامه داد: من با صراحت می‌گویم امروز کشور بیش از آنکه با مشکلات روبرو باشد با بزرگنمایی مشکلات روبروست و بزرگنمایی مشکلات به دستور کار همه کسانی که می‌خواهند به ایران ضربه بزنند و از حاکمیت قانون نگران هستند، تبدیل شده است.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: هیچ کشور مقتدری نیست که در مقطعی با مشکلات مواجه نباشد، آمریکا، اروپا و شرق آسیا هم در مقاطعی مشکلات داشته‌اند.
جهانگیری اضافه کرد: آن چیزی که موجب آسیب زدن به یک ملت می‌شود تخریب و تضعیف سرمایه‌های اجتماعی و امید مردم نسبت به آینده است.
وی خاطرنشان کرد: ما برای عبور از چالش‌های پیش رو باید با وحدت و انسجام با مشارکت همه ذی‌نفعان برای یافتن راه حل گفت‌وگو کنیم.
جهانگیری افزود: برجام از این منظر نمایانگر قدرت ایران بود ، حال هم که آمریکا می‌گوید در این توافق کلاه سر ما رفته است.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: ما به توافقی رسیدیم که حز افتخارات دیپلماسی دنیاست و امروز بزرگترین قدرت دنیا فریاد می‌زند که آن را قبول ندارد، اینکه آنها با این توافق چه کار کنند با خودشان است ولی کشوری که اینگونه عمل کند باید افراد ساده‌لوحی باشند که بپذیرند با چنین کشوری وارد گفت و گو شوند.
جهانگیری افزود: ما برای اداره کشور در همه شرایط آمادگی و برنامه داریم، این شعار نیست و این برنامه‌های تنظیم شده را اجرا خواهیم کرد ولی برای آنها روسیاهی در تاریخ ثبت خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه