روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
11 بهمن 1394  |  اقتصاد  |  کد خبر: 4667
0
0
چرا روحانی صبحانه فرانسوی را نپذیرفت؟
پس از آن که دولت فرانسه مراسم رسمی ضیافت شام با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به علت اختلاف بر سر منوی غذا و عدم سرو مشروبات الکلی لغو کرد، پیشنهاد صرف صبحانه در الیزه هم از سوی هیات ایرانی رد شد.
منابع رسانه ای غرب از جمله روزنامه ایندیپندنت، نوشتند: هیات ایرانی، شرکت در صبحانه فرانسوی را نپذیرفت، زیرا آن را "سخیف" و دون شان رئیس جمهور دانست. 
 به گزارش العالم به نوشته ایندیپندنت، پس از عدم توافق بر سر محتوای میز شام در الیزه، فرانسوی ها پیشنهاد ضیافت صبحانه را مطرح کردند که از سوی ایرانی ها مورد پذیرش قرار نگرفت. 
 به گزارش نامه نیوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست هم هفته گذشته نوشته بود: در پی بروز اختلاف بر سر منوی غذا، مقامات فرانسه برنامه خود را برای ضیافت رسمی شام با رئیس جمهور ایران در پاریس لغو کرده اند. 
روحانی قرار بود در سفر خود به اروپا با فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه شام بخورد؛ اما به گزارش رادیو آر تی ال فرانسه، رئیس جمهور ایران تاکید کرد که در سر میز غذا مشروبات الکلی نباشد و در غذاها بر اساس آداب و رسوم اسلامی از گوشت حلال استفاده شده باشد. 
 به گزارش این رادیو، در نتیجه رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد داد به جای شام، صبحانه بدون الکل صرف شود، اما ایرانی ها این پیشنهاد را رد کردند زیرا آن را در شان رئیس جمهور خود ندانستند. 
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه