روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 بهمن 1394  |  جامعه  |  کد خبر: 4621
0
0
برای تامین منافع شخصی یا گروهی خاص فعالیت نمی‌کنیم
ایسنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این سازمان موظف به حفظ منافع عمومی و کشور است و نباید برای تامین منافع شخصی یا گروهی افرادی خاص فعالیت کند. سعید متصدی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های سازمان حفاظت محیط زیست حمایت از خودروی برقی و هیبریدی و موتور برقی است، افزود: در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست و دولت یازدهم، طی دو سال اخیر سود بازرگانی ورود قطعات و خودروهای برقی و هیبریدی و موتورسیکلت‌های برقی به کشور را صفر کرده است. او ضمن تاکید بر نقش و جایگاه حاکمیتی و نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست موظف به حفظ منافع عمومی و کشور است و نباید برای تامین منافع شخصی یا گروهی افرادی خاص فعالیت کند. معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: این سازمان حمایت کلان از تکنولوژی خودروهای برقی به عنوان یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا را در کنار دیگر فعالیت‌ها از جمله کنترل آلایندگی صنایع، توسعه حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت و توزیع سوخت استاندارد انجام می‌دهد اما قطعا موفقیت یا عدم موفقیت افراد یا بنگاه‌های اقتصادی در این عرصه نیازمند بررسی بازار و نظر و خواست مردم است.
معرفی 210 واحد صنعتی آلاینده به مراجع قضایی در پاکدشت
مهر- طی دو سال گذشته بیش از 210 تن از متصدیان مراکز خدماتی و کارخانجات شهرستان پاکدشت به دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات ابلاغی و استمرار در ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی به دستگاه قضایی معرفی شدند.
محمود رضا سعیدپور رییس سابق محیط زیست شهرستان پاکدشت، با اعلام این خبر به تشریح عملکرد اداره محیط زیست پاکدشت طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: اقدامات اداره محیط زیست پاکدشت در راستای اجرای ضوابط و مقررات زیست محیطی و حفاظت از منابع آب، خاک و هوای شهرستان از زمستان سال 92 تاکنون با رشد قابل توجهی همراه بوده است. سعیدپور با تاکید بر اینکه در شهرستان پاکدشت با توجه به حمایت‌ها و مساعدت‌های کم‌نظیر و بی‌بدیل مراجع قضایی، این اداره در صورت افزایش نیروی انسانی و مالی زمینه اجرای کامل ضوابط و مقررات زیست محیطی فراهم و مهیا است، گفت: متاسفانه گاهی با وجود هماهنگی‌های به عمل آمده در شهرستان در برخی موارد ملاحظه می‌شود که افرادی با پیگیری‌های خود از اجرای قوانین زیست‌محیطی جلوگیری کرده و بدین وسیله مانع به ثمر رسیدن پیگیری‌های حقوقی محیط زیست می‌شوند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه