روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 اردیبهشت 1397  |  اقتصاد  |  کد خبر: 46203
0
0
در آستانه روز جهانی کارگر مطرح شد؛
۹۹ درصد از کارگران همدان قراردادهای سفید امضا کرده‌اند
دبیر اجرایی خانه کارگر همدان می‌گوید: استان همدان ۲۴۸ هزار کارگر شاغل دارد که ۹۹ درصد آن‌ها به ناچار قراردادهای سفید امضا کرده‌اند یا قرارداد موقت یا قرارداد سه ماهه دارند.
دبیر اجرایی خانه کارگر همدان با تاکید بر اینکه هم‌اکنون بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مطالبات کارگران، داشتن امنیت کامل شغلی است، می‌گوید: استان همدان ۲۴۸ هزار کارگر شاغل دارد که ۹۹ درصد آن‌ها به ناچار قراردادهای سفید امضا کرده‌اند یا قرارداد موقت یا قرارداد سه ماهه دارند.
چنگیز اصلانی با بیان اینکه تکلیف ۲۴ ساعت آینده زندگی شخصی جامعه کارگری به دلیل داشتن قراردادهای سفید امضا و دیگر مشکلات قراردادی مشخص نیست، تصریح می‌کند: کارگران دغدغه قرارداد‌ها و نداشتن امنیت شغلی را دارند و کارفرمایان نیز این رویه را پیش گرفته‌اند که هر زمان به بحران خوردند، دیگر قرارداد‌ها را با کارگران تمدید نکنند.
وی که بر این باور است این اتفاق در روحیات زندگی کارگران، کیفیت تولید کالا، سرمایه و آینده‌نگری سرمایه‌گذار تاثیر گذاشته است، اظهار می‌کند: از سال ۱۳۷۴ به بعد نه تنها نیروی کار بلکه کارفرما و کارخانه‌ها نیز بلاتکیلف هستند.
دبیر اجرایی خانه کارگر همدان با اظهار تاسف از شرایط حاکم بر واردات، وجود ۶۰ اسکله قاچاق در کشور و وجود کالاهای خارجی بی‌کیفیت، می‌گوید: این عوامل موجب شده است که کارفرما نتواند به درستی مدیریت کرده و برای ۱۰ سال آینده برنامه‌ریزی کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه