روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
29 فروردین 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 45904
0
0
«هفته منتقدان» کن با یک فیلم امریکایی افتتاح می‌شود
«هفته منتقدان» جشنواره فیلم کن که به عنوان رویدادی موازی با این جشنواره برگزار می‌شود و به نمایش فیلم‌های اول و دوم کارگردان‌ها اختصاص دارد، با فیلم «حیات وحش» افتتاح می‌شود. این درام امریکایی با بازی جیک جیلنهال و کری مولیگان مقابل دوربین رفته است. داستان اولین ساخته دانو که بر اساس رمان ریچارد فورد نوشته شده، در دهه 1960 در شهری کوچک واقع در ایالت مونتانای امریکا رخ می‌دهد و از زاویه دید پسری 14 ساله روایت می‌شود.
به نوشته ورایتی، شارل تسون دبیر هنری «هفته منتقدان» از «حیات وحش» به عنوان «فیلمی کارگردان‌محور و به سبک فیلم‌های جف نیکولز» یاد کرده است. دانوی 33 ساله تا پیش از این به عنوان بازیگر سینما و تئاتر امریکا مطرح بوده است. او در بعضی از مطرح‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر مانند «12 سال بردگی»، «محبوسان» و «عشق و بخشش» ایفای نقش کرده که آخری نامزدی گلدن گلوب در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل را برایش به ارمغان آورد.
علاوه بر این، «حیات وحش» تنها فیلم امریکایی است که در بخش «هفته منتقدان» جشنواره کن امسال به نمایش در می‌آید. تسون و اعضای کمیته انتخابش از میان 1100 فیلم داوطلب برای رقابت در این بخش موازی، 11 فیلم بلند را به عنوان آثار نهایی انتخاب کردند.
پنجاه و هفتمین دوره «هفته منتقدان» از 9 تا 17 ماه مه برگزار می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه