روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
29 فروردین 1397  |  ورزش  |  کد خبر: 45898
0
0
با شروع فصل باران
شرایط برای روهینگیایی ها در بنگلادش سخت تر می شود
ایرنا| فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر اعلام کرد با نزدیک‌شدن به زمان آغاز باران‌های فصلی بنگلادش وضعیت نزدیک به 700 هزار مسلمان روهینگیایی که در اردوگاه‌های مهاجران در منطقه کاگس بازار حضور دارند وخیم‌تر شده است.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز هند در روز سه شنبه، استیو مک اندرو رئیس عملیات‌های اورژانسی این فدراسیون اعلام کرد که کلینیک‌های وابسته به این سازمان در حال آمادگی برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری‌های آبی از جمله وبا در طول فصل بارانی بنگلادش هستند.
وی افزود: ناامیدی و نارضایتی در میان بسیاری از مسلمانان روهینگیا افزایش یافته است. آن‌ها در حال ازدست‌دادن امید خود برای بازگشت به میانمار هستند.
وی خاطرنشان کرد که هوا در منطقه‌ای که اردوگاه‌های روهنیگیا در بنگلادش مستقرند بسیار گرم است، یافتن آب‌وغذا مشکل شده و شرایط هر روز بدتر شده است. با آغاز فصل بارانی وقوع احتمالی طوفان و سیل بر مشکلات روهینگیایی‌ها خواهد افزود.
سازمان ملل متحد هفته گذشته در گزارشی که خلاف ادعای میانمار است اعلام کرد شرایط در منطقه خشونت‌زده و ناآرام راخین در کشور میانمار برای بازگشت اقلیت مسلمان روهینگیا آماده نیست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه