روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
10 بهمن 1394  |  اقتصاد  |  کد خبر: 4579
0
0
درحاشیه
درحاشیه
دیدار امام خمینی با استالین!
حجت الاسلام حمید واعظی؛معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد تبریز و نوه مرحوم آیت‌الله میرزا عبدالحسین لنکرانی، در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه حریم امام، ش 179 مدعی می‌شود ژوزف استالین رهبر اتحاد شوروی در جریان سفر به ایران در دوران جنگ جهانی دوم با امام خمینی دیدار کرده‌است.
به‌گزارش منابع خبری، در بخشی از سخنان واعظی آمده‌است: امام می‌فرمایید : «من در کنارِ شاه به استقبال می‌رفتیم؛ با این که خوشم هم نمی‌آمد. روزولت آمد. در هواپیما را باز کرد. بدون پلّکان پایش را روی زمین گذاشت. چرچیل هم همین طور. امّا استالین با یک هواپیمای بسیار بزرگ آمد. ساعت ها منتظرش بودیم. دیدیم اوّل کالسکه زرّینی با چندین اسب پیاده شد.
 با سیگاری در گوشه لبش پیاده شد. شاه معرّفی کرد. من هم نماینده علما بودم. شاه به من گوشه چشم می‌آمد که این خیلی آدم شجاعی است. بعد به استالین دست دادم. یک خرده بی‌اعتنا به من نگاه کرد. در سالن به من گفت: شما چه نظری نسبت به ما دارید؟ من گفتم: شما در کاخ کرملین زندگی می‌کنید؟ گفت: بله. گفتم: شما حرف از نظام کارگری می‌زنید. آیا هر نفر مردم روس و اتّحاد جماهیِ شوروی می‌توانند کالسکه زرّین سوار شوند؟ گفت: نه. گفتم: آیا این است شعار عدالت‌خواهی و نظام کارگری شما؟
جزییاتی از استعفای غیرمنتظره قائم مقام صداوسیما
رئیس سازمان صداوسیما، بیست و هفتم آبان ماه ۱۳۹۳، مهدی اخوان بهابادی را قائم‌مقام خود در امور فناوری و رسانه‌های نوین تعیین کرده بود و اکنون پس از چهارده ماه، همزمان با استعفای بهابادی، این مسئولیت نوظهور از ساختار سازمان حذف شد.
مهدی اخوان بهبادی 30 دی ماه با ارسال نامه ای به سرافراز از سمت خود استعفا کرد اما صداوسیما از ترس واکنش ها تا روز گذشته این خبر را رسانه ای نکرد.
اخوان بهابادی در دولت محمود احمدی نژاد وارد دولت شد و در نهایت با حکم رهبر انقلاب به عنوان نخستین دبیر شورای عالی فضای مجازی منصوب شد. او با اصرار سرافراز وارد صداوسیما شد و مسئولیت امور فنی و رسانه های نوین از جمله پروژه ی سنگین IPTV را برعهده گرفت.
برخی از مدیران ارشد صداوسیما در تماس با خبرنگار پارسینه تایید کردند در چندماه اخیر رابطه خوبی بین سرافراز و بهابادی برقرار نبوده و اختلافات شدیدی بین آنها به وجود
آمده است.
چندی پیش نیز گزارش های زیادی از اختلاف شدید پورمحمدی معاون سیما با سرافراز منتشر شده بود.
محمد سرافراز با پذیرش مهدی اخوان بهابادی، استعفای قائم مقام خود در امور فناوری، مطابق با ساختار تازه رسانه ملی به جای بهابادی، یک معاون فنی منصوب کرد و رضا علیدادی را به عنوان سرپرست معاونت معرفی کرد.
اخوان بهابادی هم اکنون با حکم رهبر انقلاب عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه