روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 فروردین 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 45659
0
0
محمد جواد ظریف:
آمریکا به دنبال بهانه‌جویی برای دخالت در سوریه است
ایرنا| محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیروز در بدو ورود به برزیل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اتهام‌زنی آمریکا به ایران مبنی بر مشارکت در حمله شیمیایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران موضع بسیار صریحی علیه سلاح شیمیایی دارد. ما هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط هر کس و علیه هر کس را محکوم می‌کنیم.
او با بیان این که رژیم صهیونیستی و آمریکا در مراحل مختلف برای دادن روحیه به تروریست‌ها وارد میدان شده‌اند، یادآور شد: وضعیت تروریست‌های مورد حمایت آمریکا در سوریه وضعیت خوبی نیست و هر روز دچار شکست جدید می‌شوند.
رییس دستگاه دیپلماسی ایران گفت: حملات اخیر رژیم صهیونیستی در گذشته نیز سابقه داشته است. هر زمان تروریست‌ها دچار شکست می‌شدند، رژیم صهیونیستی دست به عملیات می‌زدند.
او گفت: اطلاعات موثقی در دست است که آمریکا تروریست‌های داعش را به مناطق دیگر منتقل می کند تا از آن سرمایه‌گذاری خطرناکی که در سوریه کرده بتواند در سایر مناطق استفاده کند.
وزیر امور خارجه ادامه داد: این نوع سیاست‌ها و نتایج آن برای صلح و امنیت منطقه و بین‌الملل و هم برای خود آمریکا خطرناک است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه